Fantasztikus sikert aratott az Alba Volán

Az Erste Bank Eishockey Liga jelenlegi sereghajtója, az Alba Volán SC újabb bravúrra készült a 2008-as esztendő utolsó összecsapásán, hiszen a 39. fordulóban a tabella élén álló Klagenfurt érkezett Székesfehérvárra. A fehérváriaknak a listavezető ellen is a győzelemre kellett törekedniük, hiszen minden pontra szükség van a rájátszás eléréséhez. Alba Volán SC – KAC 3–2 (0-0, 0-2, 2-0, 1-0) hu.
2008.12.30. 21:52 |
 Az Erste bank Eishockey Liga jelenlegi sereghajtója, az Alba Volán SC újabb bravúrra készült a 2008-as esztendő utolsó összecsapásán, hiszen a 39. fordulóban a tabella élén álló Klagenfurt érkezett Székesfehérvárra. A fehérváriaknak a listavezető ellen is a győzelemre kellett törekedniük, hiszen minden pontra szükség van a rájátszás eléréséhez.

Óriási iramban kezdtek a csapatok, az első percekben alig jött ki a szorításból az Alba Volán, de szerencsére Szuper Levente bravúrjai megadták az alaphangot, és a felpörgő Volán is egyre többet veszélyeztetett. Schantz, Harand és Norris helyzetei után Palkovics teszteltre Swrtte kapust, majd az első emberelőnyt a Klagenfurt harmadában töltötte a kék-fehér együttes, de gól nélkül. A 13. percben ismét fórban játszhatott a Volán, a KAC ismét állta a sarat. A harmad hajrájában a hazaiak is belekóstolhattak az emberhátrányos helyzetbe, azonban a Klagenfurt szinte lövésig sem jutott ezen időszak alatt. A végén Ocskay tüzelte a publikumot, sistergős lövését Swette tolta a kapuvasra.

A második játékrész elején még tartotta magát az Alba a 25. percben például Guerriero mozgatta meg René Swettét, de aztán alábbhagyott a lendület. Bonni kiállítása alatt egy eladott korongból került helyzetbe Schantz, és az NHL-t is megjárt öreg róka nem hibázott, vezetést szerzett a Klagenfurtnak. Alig telt el fél perc, és megint örülhetett a busznyi osztrák szurkoló. A 27. percben egy kapu mögül visszatett korongot Norris vágott Szuper ketrecébe, 0-2. A folytatásban teljes létszám ellen, és emberfórban sem ment a hazaiaknak, képtelenek voltak megközelíteni a KAC ketrecét. Ocskay 40. percben megeresztett korongja – amit Swettének kellett fognia -, azonban biztató volt a harmadik periódus előtt.

A záró periódusban rákapcsolt a Volán. Ismét iszonyatos iramban cikáztak a csapatok a jégen, s a 41. percben Kovács kísérlete is elakadt Swettében. A 47. percben azonban robbant a csarnok, mert Kovács Csaba középtávoli löketét nem tudta védeni a kapus, 1-2. A szépító találat óriási lendületet adott a csapatnak, és az 51. percben megint Kovács Csaba villant. Egy parádés csel utáni lövése levágódott a hálóőrről, de a kipattanót már a hálóba juttatta, 2-2! Az utolsó percekben is nagyot rohamoztak a felek, de a döntés a hosszabbításra maradt.
 A hirtelenhalált a Klagenfurt szenvedte el, mert a 64. percben Ocskay szerzett korongot a saját harmadában, Palkoviccsal indult meg, a kapust elmozdította, passzolt, Palkovics Krisztián pedig megszerezte a győztes gólt.
Az Alba Volán SC 3-2-es diadalával fantasztikus győzelmet aratott a listavezető ellen.

Alba Volán SC – KAC 3–2 (0-0, 0-2, 2-0, 1-0) hu.