-
Megnyílt a Rajzos
A Juhász Gyula utca 2. szám alatt, a korábbi farmerbolt helyén hivatalosan is megnyílt Székesfehérvár legújabb kultúrkávézója. A Rajzos fantázianevű kávézó és bár élőzenével, beatbox-szal, improvizációs színházzal, könyvbemutatókkal, felolvasóestekkel és számos más kulturális programmal várja majd vendégeit.
2026.03.13. -
Drónverseny középiskolásoknak
A résztvevő csapatok négy hónapnyi felkészülése és gyakorlása után a pénteki elődöntővel megkezdődött az ország első középiskolai drónversenye. Az Alcoa Keréktermék Gyár és az Alba Innovár Digitális Élményközpont által szervezett különleges versenyen komoly izgalmak várták a résztvevő középiskolásokat.
2026.03.13. -
Új köztéri óra a Belvárosban
Új köztéri alkotással gazdagodott Székesfehérvár Belvárosa. Pénteken délután avatták fel azt a köztéri órát, amelyet Kovács András órásmester Ecsedi Mária képzőművésszel és Diós Tibor kovácsmesterrel közösen készített. A Fő utcán, a Vörösmarty Színház mellett álló míves szerkezet mostantól éjjel-nappal jól láthatóan mutatja a pontos időt.
2026.03.13. -
1848 méter futás
Immár harmadik alkalommal rendezték meg a történelmi váltófutást a Bugát Pál Technikum szervezésében. Az 1848 méteres távot hatfős váltócsapatokkal teljesítették az iskolák a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központ rekortán pályáján. Az első helyet a fiúknál és a lányoknál is a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikum csapata szerezte meg.
2026.03.13.
Fáklyás városnézés, kisvonatos kirándulás, frissítő kultúratúra Fehérváron
A Tourinform Székesfehérvár szeretettel vár minden kedves érdeklődőt!
Varázslatos hangulatban, fáklyafények mellett ismerhetjük meg a város minden titkát az augusztusi péntekeken. Az első ilyen alkalom augusztus 2-án lesz 21.00 órai kezdettel. A séták a Tourinform Székesfehérvár irodájától indulnak, a részvételhez előzetes regisztráció szükséges. Részletek ITT olvashatók!
Folytatódnak a romantikus kisvonatos kirándulások a Bory-várhoz, legközelebb augusztus 3-án, szombaton 10.00 órai kezdettel lesz alkalmunk arra, hogy kapcsolódjunk a programhoz. Felfedezhetjük Székesfehérvár legkülönösebb építményét, mely a hitvesi szeretet örök példája és a szerelmespárok kedvelt helye, közben a város történetéről is sokat hallhatunk. A részételi díj tartalmazza a kisvonatos utazást, az idegenvezetést és a belépőt a várba. A szervezők itt is előzetes regisztrációt kérnek.
Részletek ITT olvashatók!
Székesfehérvár után a Velencei-tó környékén folytathatjuk kalandozásainkat a frissítő kultúratúrán. A város egyik legnépszerűbb turisztikai attrakciójával, a panorámabusszal utazhatunk, hogy lássuk a Bence-hegyi kilátót, a két éve felújított Halász-kastélyt és kiállítását, tehetünk sétahajózást, majd a Lics Pincészet felé vehetjük az irányt. A kultúrkaland augusztus 3-án, szombaton 13.30 órakor indul a Skála Áruház parkolójából, a részvételhez szintén előzetes jelentkezés kell.
Részletek ITT olvashatók!