Ezüstérmet szerzett az Arconic-Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely megszerezte fennállása ötödik bajnoki aranyérmét, mivel a férfi kosárlabda NB I döntőjének ötödik mérkőzésén 16 ponttal legyőzte vasárnap az Arconic-Alba Fehérvárt, így 3-2-es összesítéssel megnyerte a párharcot.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Arconic-Alba Fehérvár 84-68 (30-18, 21-18, 18-19, 15-13)
2023.05.28. 22:05 |

A sorsdöntő utolsó meccsen ezúttal is zsúfolásig telt ház várta a feleket az Arena Savariában, ahol alaposan bekezdtek a csapatok. Felváltva potyogtak a kosarak, 11-8-ra még az Alba vezetett, utána a Falco fokozatosan átvette az irányitást, és 22-7-es sorozattal zárta az első 10 percet. Nem sokat változott a helyzet a folytatásban, így a nagyszünetben 51-36 volt az állás, Cowels a mezőny legjobbjaként 13 pontnál tartott.

A meccset a szurkolók Fehérváron az ARÉV csarnokban kivetítőn is nézhették, a döntő tiszteletére pedig a Városháza is kék-fehérbe öltözött vasárnap este.

A 24. percben 18 pontra nőtt a távolság, 60-42-nél eldőlni látszott a finálé, a spanyol Alejandro Zubillaga irányította Albánál csak Somogyi Ádám került 10 pont fölé. A hazaiak magabiztosan őrizték előnyüket, nem engedélyeztek könnyű kosarakat riválisuk számára, és megérdemelten nyertek.

A legjobb dobók: Cowels 22, Perl 21, Tiby 11, illetve Philmore 20, Somogyi 15, Vojvoda 10, Decosey 10

A párharc végeredménye: 3-2 a Falco javára.