Ezüstérmes lett a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia női B-csoportos csapata

A DKKA női B-csoportos csapata hétpontos hátrány tudatában vághatott neki a Sportdarázs-SMAFC elleni visszavágónak. Akárcsak a keddi, soproni, ez a meccs is egészen kiváló hangulatban kezdődött. Igen komoly támogatást kapott a csapat a lelátóról, és ezúttal is nagy lendülettel vetették bele magukat Frindt Nikiék a játékba.  A Dávid Kornél KA felnőtt női csapatának története az A-csoportban íródhat tovább.
Dávid Kornél KA – Sportdarázs-SMAFC 58-58 (20-11, 10-20, 13-12, 15-15)
2024.05.26. 09:40 |

Kötő Luca ugyan megkezdte a bemelegítést a lányokkal, de végül nem javult annyit a térdsérülése, hogy pályára is léphessen.

Az 5. percig egymás mellett haladt a két csapat, majd az első negyed derekán Laufer és Varga pontjaival 12-4-re lépett el a DKKA. A Sportdarázs rövid időre feljött, de a jó büntetőknek köszönhetően 20-11-re nyerte a fehérvári csapat az első játékrészt. A kisszünet után Frindt triplájával volt közte tíz is (12. perc, 23-13), aztán fokozatosan átvette az irányítást a soproni csapat. Szikszai két hármast, Jevtovic két duplát szerzett, majd jött Sitku négy pontja. Valami hasonló történt a második negyedben, mint az odavágón. A nagyszünetben 31-30-ra vezetett a soproni gárda.

A második félidőben sokáig nem találta a DKKA az utat a soproni gyűrűbe. A triplavonal mögül nagyon alacsony hatékonysággal dobtak, a palánk alatt pedig egyértelműen a vendégek javára billentették a küzdelmet a centik és a kilók. 7-0-lal kezdett a Sportdarázs, és ekkor összesítésben már mínusz tizenöt volt a DKKA szemszögéből. Laufer hármasa megtörte ugyan a kosárcsendet, de áttörést nem hozott a támadójátékban. A 27. percben már 43-35-re vezettek a vendégek. Ekkor a zöld-sárgák támadójátéka állt meg, a fehérvári lányok pedig az utolsó három percet 8-0-ra megnyerve, a sírból hozták vissza a párharcot. Az emberfelettit küzdő csapatban viszont már nem maradt erő, hogy még egyszer ennyi pontot tegyen közé. Papp Lilláék mindent megpróbáltak, de ahogy mentünk előre az időben, úgy tudott egyre okosabban gazdálkodni az első meccsen megszerzett előnyével a Sopron. A végén támadhatott ugyan a DKKA a visszavágó megnyeréséért, de döntetlen lett a vége – ez pedig azt jelenti, hogy a Sportdarázs-SMAFC mögött, második helyen végzett a csapat a női B-csoportban

Szentpáli Gergő DKKA vezetőedző:

"Nagyon büszke vagyok erre a csapatra, erre a döntőre és az egész szezonunkra. Hosszú utat jártunk be, elértük a célunkat, itt pedig hősi halált haltunk. Sajnos a bajnoki címet nem, de rengeteg ember szívét megnyertük a küzdéssel, a bajtársiassággal és motivációval, amivel végignyomtuk ezt a 40 percet, úgy, hogy már eléggé fáradt volt a csapat és a végső tartalékait élte fel mindenki. Egyértelműen a két legjobb csapat játszotta a döntőt. Színvonalas, akár A-csoportos szintű mérkőzések voltak. A két meccs alapján megérdemelten húzta be a párharcot a Sopron, amely remekül összeállt a szezon végére."