Ezüstérem jutott a Fehérvári Rugby Club lányainak a bajnokságban

Négy mérkőzéssel zárult a rögbi bajnokság a hölgyek számára, a székesfehérvári forduló előtt is sejthető volt, hogy ezek közül a Százhalombatta elleni lesz a sorsdöntő a bajnoki cím szempontjából. Győzelmekkel hangolt a rangadóra a fehérvári csapat, de nem sikerült a szezonban másodszor is legyőznie legnagyobb ellenfelét.
2012.05.16. 11:12 |
Négy mérkőzéssel zárult a rögbi bajnoksága hölgyek számára, a székesfehérvári forduló előtt is sejthető volt, hogy ezek közül a Százhalombatta elleni lesz a sorsdöntő a bajnoki cím szempontjából. Győzelmekkel hangolt a rangadóra a fehérvári csapat, de nem sikerült a szezonban másodszor is legyőznie legnagyobb ellenfelét.

Sorrendben az Agárd (22-0), az Exiles Budapest (27-5) és az Esztergom ellen is (48-0) fölényesen nyertek Pap Eszterék, az erőviszonyok ismeretében ez nem volt meglepő. A fiatal esztergomi csapat nem rögbizik régebben, mint az FRC legrutinosabb játékosa... A magabiztos sikerek jelentették a felvezetést a rangadó előtt, a kérdés az volt, megismétli-e korábban Agárdon elért bravúrját Gyolcsos Ferenc csapata, megveri-e másodszor is a Battai Bulldogokat. Az első félidőben semmi nem dőlt el, nem esett pont, utána viszont Pap Helga sérülése keresztülhúzta a fehérváriak számításait. Két hétpontos akció után még az utolsó percben is vitt egy ötpontos célt a Batta, így 19-0-ra nyert. A Fehérvár Rugby Club két vereséget szenvedett el a szezonban, ezzel (64 ponttal) a második helyen végzett.
Az ezüstérmes csapat, álló sor: Balogb Emese egészségügyi aszisztens, Kis Fanni, Sólyom Beatrix, Pap Eszter, Ignác Daniella, Gyolcsos Ferenc edző. Elöl: Veiland Fruzsina, Huszti Katalin, Pap Helga, Vörös Virág.