-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Ezredessé léptették elő Kun Istvánt, a Székesfehérvári Tűzoltóság parancsnokát
A belügyminiszter a Magyar Köztársaság kikiáltásának 14. évfordulója alkalmából adott át kitüntetéseket. Az ünnepségen soron kívül tűzoltó ezredessé léptették elő Kun Istvánt, a Székesfehérvári Tűzoltóság parancsnokát.
Lamperth Mónika, belügyminiszter az 1956-os forradalom és szabadságharc 47., és a Magyar Köztársaság kikiáltásának 14. évfordulója alkalmából elismeréseket osztott ki. A belügyminiszter Székesfehérvár Megyei Jogú Város előterjesztésére érdemei elismeréseként soron kívül tűzoltó ezredessé léptette elő Kun Istvánt, a Székesfehérvári Tűzoltóság parancsnokát.
"Sokszor mondják, hogy a tűzoltók nem normálisak. De ez valóban így van. Kell hozzá egyfajta szenvedély a váratlan helyzetekhez, amiben az ember nem tudja, mi történik majd a következő percben. És mást nem tehet, csak megpróbál helytállni, ahogyan én is. Január 1-jétól december 31-ig vagyok szolgálatban - vallja hivatásáról Kun István, a székesfehérvári parancsnokság vezetője.
Az ezredes az egyenruhát - mint mondta - már a katonaság idején sem kedvelte. Mégis 28 évesen a tűzoltóságot választotta. Vonulós tűzoltóként kezdte, elvégezte az Ybl Miklós Főiskolát, dolgozott az országos parancsnokságon, majd 1988-ban a Székesfehérvári Tűzoltóság vezetésével bízták meg. Az elmúlt 15 évben jelentős változáson esett át a városi parancsnokság. Az állomány a Pintér Károly utcából egy új laktanyába költözött, javult a technikai ellátottság és a tűzoltók zöme is nyugdíjba vonult. Kun István mindemellett társadalmi feladatot is felvállalt. Tavaly második alkalommal bízták meg a Hivatásos Önkormányzati Tűzoltók Országos Szövetségének vezetésével. Célja az önkormányzati tűzoltóságok erősítése a technikai és a védőfelszerelések fejlesztésével. Mint mondja; akkor végzik jól a hivatásukat, ha az állampolgárok, a veszélybe jutottak egy-egy oltás vagy mentés után megelégedéssel nyugtázzák a tűzoltóság munkáját.