Évet értékelt a NAV - 150.4 milliárd forintot adóztunk Fejér megyében

 Az ország adóbevételeinek 5,1 százaléka származott tavaly a Közép-dunántúli régióból – hangzott el a NAV regionális szervezeteinek közös sajtótájékoztatóján: Fejér, Komárom-Esztergom, és Veszprém megye mintegy 151 ezer adózója 378,2 milliárd forint adóval gyarapította a költségvetést, mely mindössze 3 millió forinttal kevesebb a 2010 évinél. A Fejér megyei adózók adóteljesítménye 33,8 milliárd forinttal, 150,4 milliárd forintra mérséklődött.
2012.02.28. 07:16 |
Az ország adóbevételeinek 5,1 százaléka származott tavaly a Közép-dunántúli régióból – hangzott el a NAV regionális szervezeteinek közös sajtótájékoztatóján: Fejér, Komárom-Esztergom, és Veszprém megye mintegy 151 ezer adózója 378,2 milliárd forint adóval gyarapította a költségvetést, mely mindössze 3 millió forinttal kevesebb a 2010 évinél. A Fejér megyei adózók adóteljesítménye 33,8 milliárd forinttal, 150,4 milliárd forintra mérséklődött.
 
 Umenhoffer Ferenc a NAV Közép-dunántúli Regiójának főigazgatója elmondta, hogy a régió adóbevételeinek 65,4 százalékát kitevő jövedelemhez kapcsolható adók összességében kismértékben emelkedtek, de az adózási jogszabályok változásának következtében 15,6 százalékkel esett vissza a nettó személyi jövedelemadó mértéke.
 
 A régión belül a Fejér megyei adózók adóteljesítménye 33,8 milliárd forinttal, 150,4 milliárd forintra mérséklődött, míg Komárom-Esztergom megyében 0,1 százalékkal 115,1 milliárd forintra, Veszprém megyében pedig 23 százalékos növekedés mellett 112,7 milliárd forintra nőtt.
 
 Tavaly az előző évihez viszonyítva 2,3 százalékkal nőtt az adóalanyok száma, 12 ezer új vállalkozás indult, s 5300 szünt meg.
 
 A 2010. évinél 3,5 százalékkal több gazdálkodó és magánszemély rendelkezett lejárt esedékességű tartozással, de az általuk felhalmozott 44 milliárd forintnyi hátralék 10 százalékkal kevesebb volt az előző évinél.
 
 A főigazgató kiemelte: a hatékonyság javulása jellemezte a hatóság ellenőrzési tevékenységét. Az adóellenőrök létszámának csökkenése ellenére a 2010. évinél 8 százalékkal több, összesen 39 ezer ellenőrzést folytattak le, és azok során a feltárt összes nettó adókülönbözet meghaladta a 28 milliárd forintot.
 
  Molnár Tamás a NAV regionális vám és pénzügyőri főigazgatóságának főigazgatója arra hívta fel a figyelmet, hogy az ország exportgazdálkodásának egyötöde a Közép-dunántúli régióban zajlik. Jelentős eredményként említette egyebek között azt, hogy az elmúlt három évben először, pozitív volt a regisztrációs adó mérlege is. Elmondta, hogy a főigazgatóság szakemberei több jelentős bűncselekményt lepleztek le, egyebek között több mint egymilliárd forintos pénzmosást, továbbá nagy értékű cigarettacsempészést és egy 640 darabos mezei pacsirta szállítmány elfogásával jelentős természetkárosítást.
 
 Krausz Béla a NAV regionális bűnügyi igazgatóságának igazgatója arról tájékoztatott, hogy jelentősen, mintegy 70 százalékkal nőtt tavaly az ismertté vált, s az igazgatóság szakemberei által felderített bűncselekmények száma. Azok elkövetési értéke 42 százalékkal volt magasabb a 2010. évinél, a kárbiztosítás értéke pedig az előző évinek négyszeresére nőtt. Lefoglalással, biztosítási intézkedésekkel, zár alá vétellel több mint másfél milliárd forint értékű vagyont vontak el az elkövetőktől.
 
 Umenhoffer Ferenc főigazgató elmondta, hogy az idén országosan mintegy 1000 milliárd forinttal nagyobb adóbevételt tervez a NAV. Ennek mintegy 12 százalékát a közép-dunántúli régióban kell produkálni.

Gazdaság

  1. Sikeres évet zár a Videoton

    A kihívások ellenére is jól teljesített a Videoton 2025-ben. A vállalat idén is 300 milliárd forintos árbevételt ért el, csakúgy mint tavaly. Széles Gábor úgy fogalmazott: több éve tart a gazdasági válság Európában, főként az autóiparban, ennek ellenére a Videoton "fantasztikus teljesítményt produkált" 2025-ben. 

    2025.12.15.
  2. Elismerés Sinkó Ottónak

    Ünnepélyes keretek között adták át a „Székesfehérvár Gazdaságáért” díjat szerdán este a Hiemer-házban. A 2025-ös esztendő díjazottja Sinkó Ottó, a VIDEOTON Holding Zrt. vezérigazgatója, aki 34 éve dolgozik a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő ipari vállalatcsoportnál.

    2025.12.10.
  3. Együttműködés és

    Együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Alba Regia Karának Geoinformatikai Intézete és a 3D Geosolutions Hungary Kft., amelynek köszönhetően a hallgatók modern eszközök segítségével fejleszthetik tudásukat, majd a Kulturális és Innovációs Minisztérium valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megvalósított vállalkozásismereti roadshow következett.

    2025.12.04.
  4. Fejlesztések a Continestnél

    Kedden délelőtt hivatalosan is átadták a Continest közel 50 millió forint saját forrásból megvalósult beruházását, az új festőüzemet, amely a lemezüzem, a lakatosüzem és az összeszerelő-üzem mellett a vállalat negyedik gyártási egysége, ahol hamarosan elindul a konténeralkatrészek professzionális, nagy kapacitású festése.

    2025.12.02.