-
Kezdődnek az óvodai nyílt napok
A Rákóczi Utcai Óvoda nyílt napjával március 18-án, szerdán megkezdődnek a városi fenntartású óvodák nyílt napjai. A beiratkozásra pedig április 27-29. között lesz lehetőség. Az óvodavezetők és az óvónénik szeretettel várjak az ismerkedési alkalmakra a gyermekeket és szüleiket.
2026.03.16. -
Talpra magyar flashmob
A március 15-i hétvégén érdemes volt nyitott szemmel járni a városban, a Vörösmarty Színház több helyszínen ünnepi flashmobra készült. Vasárnap az Alba Plazánál, a Vörösmarty Színháznál, és a Városház téren is tartottak villámcsődületet.
2026.03.15. -
Megnyílt a Rajzos
A Juhász Gyula utca 2. szám alatt, a korábbi farmerbolt helyén hivatalosan is megnyílt Székesfehérvár legújabb kultúrkávézója. A Rajzos fantázianevű kávézó és bár élőzenével, beatbox-szal, improvizációs színházzal, könyvbemutatókkal, felolvasóestekkel és számos más kulturális programmal várja majd vendégeit.
2026.03.13. -
Drónverseny középiskolásoknak
A résztvevő csapatok négy hónapnyi felkészülése és gyakorlása után a pénteki elődöntővel megkezdődött az ország első középiskolai drónversenye. Az Alcoa Keréktermék Gyár és az Alba Innovár Digitális Élményközpont által szervezett különleges versenyen komoly izgalmak várták a résztvevő középiskolásokat.
2026.03.13.
Évadnyitó tábor a Székesfehérvári Diáktanáccsal a Velencei táborban
A közösségerősítő, szórakoztató programok mellett ismeretterjesztő, tájékoztató előadásokat is hallhattak a résztvevők többek között az Erasmus és a kortárssegítést szolgáló programokról, valamint az önkéntességről.
Mintegy hatvan, a székesfehérvári általános és középiskolásokat képviselő diák vett rész a Székesfehérvári Diáktanács évadnyitó táborában Velencén.
A fiatalok csütörtökön kora délután foglalták el szállásukat Székesfehérvár Önkormányzatának Gyermek- és Ifjúsági Táborában. A hagyományokhoz hűen az évadnyitó tábor a Diáktanács bemutatásával kezdődött. Az újonnan érkezettek megismerhették a csapat működését, és a tagság meghallgatta a tavalyi elnökség beszámolóját.
A fiatalok ezt követően a tábor agorájában foglaltak helyet, ahol dr. Cser-Palkovics Andrással és Mészáros Attila alpolgármesterrel osztották meg gondolataikat, javaslataikat, tették fel kérdéseiket, és közösen keresték a választ a felmerülő problémák megoldására is. Székesfehérvár polgármestere a köszöntőjében fontosnak nevezte a találkozót, hiszen ezek az alkalmak lehetőséget adnak arra, hogy a diákok bevonásával, javaslataikat meghallgatva szülessenek olyan döntések, amelyek később a fehérvári fiatalok javát szolgálják. „Mi sem bizonyítja jobban a Diáktanács létének fontosságát, hogy számos olyan általuk javasolt ötlet valósult meg, amelyek ma már a gyakorlatban is működnek, hagyománnyá váltak.” Hozzátette, újdonságnak számít, hogy az önkormányzat elkülönített a költségvetéséből körülbelül 10 millió forintot arra célra, hogy a diákok új ötleteit, javaslatait az elképzeléstől a megvalósításig támogassa.
A köszöntőt követően a polgármester átadta a szót a diákoknak, akik számos területet érintve tették fel kérdéseiket.
Így többek között szó esett az iskolaépületek felújításáról. A már zajló munkálatok befejezésének várható időpontjáról, a bővítési lehetőségekről, az iskolai padok és asztalok cseréjéről, a közlekedésről és az iskolán belüli kommunikáció fejlesztésének lehetőségeiről is.
A beszélgetést követően a székesfehérvári felsőoktatásról kaptak részletes tájékoztatást a jelenlévők, majd hat helyszínen, hat témakörben (érdekképviselet, közösségépítő programok, társadalmi felelősségvállalás, kortárssegítés, kommunikáció, önkéntesség) gyarapíthatták tudásukat a diákok. Pénteken reggeltől a közösségi fejlesztések lehetőségeiről szóló beszélgetéssel, valamint a Vitaakadémia megismerésével folytatódik a szakmai program. Az évadnyitó tábor zárónapján a javaslatok alapján összeállítják a Székesfehérvári Diáktanács programtervét is.