Év végére készen lesz az Albacomp utólag beszerelhető automatikus segélyhívója

A székesfehérvári Albacomp RI Rendszerintegrációs Kft. uniós támogatással, az év végére fejleszti ki a használt járművekbe utólag beszerelhető automatikus segélyhívó rendszert.
2018.03.28. 07:23 |
Év végére készen lesz az Albacomp utólag beszerelhető automatikus segélyhívója

2018 végén fejeződik be az eszköz fejlesztése, ekkortól kapható lesz a készülék, amelyet székesfehérvári üzemükben gyártanak majd. A készülék ára várhatóan 30 ezer forint lesz.

Az Európai Unióban az új járművekbe március 31-től kötelező beszerelni a segélyhívót. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel és a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.-vel közösen olyan eCall fedélzeti eszközt és kommunikációs rendszert fejleszt, amely mindenkihez eljuttatja a segítséget, ezáltal csökkenthető az autóbalesetek halálos áldozatainak száma.

Idézték Léstyán Ákos tanácsadási igazgatót, aki közölte: azért döntöttek az autókba utólag beépíthető rendszer fejlesztése mellett, hogy semmilyen hátrány ne érhesse a használt gépjárművek tulajdonosait, sofőrjeit és utasait. A konzorcium a fejlesztéshez közel 679 millió forint támogatást kapott, amely a projekt összköltségének több mint 60 százalékát fedezi.

Megjegyezték, hogy a segélyhívó működéséhez szükség lesz SIM-kártyára is, az ehhez kapcsolódó előfizetési konstrukciókról még egyeztetnek a mobilszolgáltatókkal.
Az Albacomp által fejlesztett automatikus segélyhívó rendszer baleset észlelése esetén automatikusan elküldi például a GPS-koordinátákat, a baleset idejét és a gépjármű azonosítóját a 112-es hívószámra, felgyorsítva ezzel a mentési folyamatot. Ezzel egy időben a rendszer automatikusan összeköti az autót a segélyhívó telefonos diszpécserével, így a balesetet szenvedő jelezheti azt is, ha szüksége van a mentőre, műszaki segítségre, valamint azt is, ha nem súlyos a baleset.

Az Európai Parlament hétfőn közölte, hogy a március 31-től életbe lépő szabályozás szerint automatikus segélyhívóval kell felszerelni minden új gyártású személyautót, kisbuszt és könnyű tehergépkocsit Európában. Az e-segélyhívó rendszertől azt várják, hogy a közutakon 50 százalékkal, a városokban 40 százalékkal gyorsítja meg a mentést, amely évente mintegy 1500-zal csökkentheti a súlyos balesetekben bekövetkező halálos esetek számát.

Gazdaság

  1. Egyetemi fejlesztések

    Újabb fontos előrelépés történt az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar és a Howmet-Köfém Kft. közötti, többéves szakmai együttműködés terén. Kedden bejelentették, hogy a Howmet Alapítvány 7.353.400 forint támogatást biztosít az egyetem számára a 2023/2024-es tanévre. Elhangzott, hogy a Howmet az elmúlt 8 évben összesen 130 millió forinttal segítette az egyetem fejlesztéseit.

    2024.03.19.
  2. Állásbörze az Óbodain

    Második alkalommal szervezett állásbörzét az Óbudai Egyetem Nonprofit Kft. Székesfehérváron. Az intézmény duális vállalati partnerei közül tucatnyi cég mutatta be gyakorlati képzési kínálatát és álláslehetőségeit. Az egyetemi hallgatók mellett a városban és a térségben élő álláskeresőket is tárt kapukkal várta az Óbudai Egyetem Fehérvári Állásbörzéje.

    2024.03.12.
  3. Előkelő helyen vannak

    A Financial Times Európa leglátványosabban fejlődő vállalatainak TOP 1000-es listáján, a moduláris konténereit közel 30 országba exportáló székesfehérvári Continest Technologies Zrt. az abszolút élmezőnyben, a 18. helyen szerepel.

    2024.03.07.
  4. Adózás 2024

    A legfrissebb adózási változásokról volt szó azon a széleskörű szakmai fórumon, melyet székesfehérvári cégek, vállalkozások számára rendezett a Városházán a PwC Magyarország „Adózás 2024 – Az áfától az idegenrendészetig” címmel. Ez volt az első ilyen alkalom, melyet várhatóan több hasonló követ a jövőben.

    2024.03.07.