-
Győzelem a rájátszásban
A Hydro Fehérvár AV19 2-1-re legyőzte a vendég Klagenfurt csapatát az osztrák jégkorongliga negyeddöntőjének második mérkőzésén, így 1-1-re egyenlített az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.Hydro Fehérvár AV19 - Klagenfurt 2-1 (0-1, 2-0, 0-0)
2026.03.17. -
Döntőben a MÁV Előre
A magyar bajnok MÁV Előre Foxconn szerdán az aranyéremért léphet pályára a férfi röplabda Közép-európai Ligában, miután az eszéki négyes döntő keddi elődöntőjében három szettben diadalmaskodott az alapszakaszgyőztes osztrák Aich/Dob csapata felett.MÁV Előre Foxconn - SK Zadruga Aich/Dob 3-0 (17, 12, 20)
2026.03.17. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09. -
Bál a gyerekekért
Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Ifj. Ocskay Gábor Alapítvány hagyományos bálját. Az est bevételéből a fiatal jégkorongozókat és a Fejér Vármegyei Gyermekotthon lakóit támogatják.
2026.03.04.
Európa-bajnok a magyar férfi öttusa-válogatott
A Bericap Öttusa Európa-bajnokság férfi döntőjében négy magyarért szurkolhatott a fehérvári közönség vasárnap. Demeter Bence, Kasza Róbert és Tibolya Péter alkotta a magyar csapatot, Demeter Gergely pedig egyéni indulóként vett részt a viadalon. A mieink két tusa után még az oroszok mögött álltak a pontlistán, de a lovas-pályán a rivális hibázott, így a csapat-aranyérem Magyarországé lett. Egyéniben Kasza Róbert ötödik, Demeter Bence a nyolcadik helyen végzett.
2014.07.13. 12:31 |
Bericap Öttusa Európa-bajnokság férfi döntőjében négy magyarért szurkolhatott a fehérvári közönség vasárnap. Demeter Bence, Kasza Róbert és Tibolya Péter alkotta a magyar csapatot, Demeter Gergely pedig egyéni indulóként vett részt a viadalon. A mieink két tusa után még az oroszok mögött álltak a pontlistán, de a lovas-pályán a rivális hibázott, így a csapat-aranyérem Magyarországé lett. Egyéniben Kasza Róbert ötödik, Demeter Bence a nyolcadik helyen végzett.
Akár a selejtezőben, ezúttal is elmondhattuk: Demeter Bence leutánozta Kovács Saci vívását... Ez most jót jelentett, mert ahogy a Volán női, úgy férfi kiválósága is remekül kezdett a páston, komolyabb hullámvölgy nélkül, szinte végig pozitív mérleggel haladt előre a 35 asszó alatt. Végül remek, 21/14-es mutatóval, 226 ponttal zárt az 5. helyen, legjobb magyarként. Nem sokkal maradt el tőle Kasza Róbert (20/15, 220), míg Tibolya Pétr rossz kezdés után nagyot küzdött (16/19, 196). A csapat így második helyen állt a parádésan vívó oroszok mögött. Demeter Gergely sajnos nem találta a ritmust a számára még erős felnőtt mezőnyben és az utolsó helyről kellett megkezdenie úszásban a felzárkózást.

Az uszodában ritkán történnek csodák, zömében hozták a fiúk, amit tudnak. Demeter Bence két másodperccel javította meg selejtezőbeli idejét, 2:03,75-tel tudta le a 200 gyorsot. Tibolya is a vártnak megfelelően úszott, Demeter Gergely azonban elmaradt korábbi legjobbjától. Kasza Róbert volt a legjobb magyar ebben a számban, 2:01,57-tel az 5. legjobb időt úszta. Két szám után ő az 5., Bence a 6. helyen állt, egyetlen pont különbséggel. Csapatban az oroszok tartották előnyüket a mieink előtt, kereken 100 ponttal vezettek. Persze mindenki tudta, a lovaglás még átrendezheti az erőviszonyokat.

Hogy mennyire nehéz pályát építettek a lovasoknak a magyar szervezők, jól jelzi: egyetlen hibátlan, 300 pontos lovaglás volt az egész forfi mezőnyben! A brit Woodbridge azonban még nem lépett elő favorittá, mert előzőleg nem remekelt. A mieink közül Tibolya Péter volt a legjobb, egyetlen verőhibával. Demeter Bence négy, Kasza Róbert három akadályt vert le, de csapatban hirtelen megnőttek az esélyek, mert az orosz junior-világbajnok Pucskarevszkij esett, és lova sérülése miatt 0 ponttal zárt. Az egyébiben viszont a két rutinos orosz, Leszun és Frolov utolérhetetlennek tűnt.

Nem is sikerült őket megszorítani, Leszun megnyerte az Eb-t, Frolov pedig második lett, és az ukrán Tyimoscsenko is megőrizte futás előtti harmadik pozícióját. Kasza Róbert is mindent megtett, a fizikailag roppant erős, fiatalabb ellenfelekkel tartva a lépést 5. lett, Demeter Bence pedig méghajrázott is, így lett végül 8. Tibolya Péter megtette a magáét a csapatért, amely így 4324 ponttal megnyerte a döntőt az olaszok és a csehek ellen. Megvan tehát az első magyar (arany)érem, folytatás pedig hétfőn a mix-váltóval. Ebben Kovács Sarolta és Demeter Bence áll rajthoz magyar részről - fehérvári versenyzőkért szurkolhatunk tehát a verseny újabb napján.