-
ARAK-os sikerek
Az 52. fedett pályás Atlétikai Magyar Bajnokság a téli szezon legrangosabb hazai atlétikai eseménye. A székesfehérvári atléták tizenhárom versenyszámban is kvalifikáltak a nyíregyházi hétvégére. Legeredményesebben Enesei Rita teljesített 800 méteren.
2026.03.03. -
Békéscsabáról is 3 pont -
A hárommeccses győzelmi szériában lévő Vidi Békéscsabán próbálta meg tovább nyújtani remek sorozatát, ami sikerült is: a labdarúgó NB II 20. fordulójának záró mérkőzésén 1-0 nyert Pető Tamás csapata idegenben. BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE - VIDEOTON FC FEHÉRVÁR 0-1 (0-0)
2026.03.02. -
Sakkverseny Maroshegyen
Több mint hatvanan mérték össze sakktudásukat vasárnap a Zsigmond Károly-emlékverseny soron következő állomásán. Az eseménynek a Gárdonyi Géza Művelődési Ház adott otthont.
2026.03.02. -
40 éves a Rugby Club
Negyvenedik születésnapját ünnepli a Fehérvár Rugby Club. A négy évtized történetét megörökítő kötetet Csató József író és Gyolcsos Ferenc a klub ügyvezető alelnöke jegyzi.
2026.02.25.
Esküdt tettek az olimpikonok -Vörös Zsuzsa eddig az egyetlen biztos fehérvári induló
Ünnepélyes keretek között, a Nemzeti Színházban tettek esküt az athéni olimpiára készülő magyar sportolók. Az eseményen részt vett Schmidt Pál a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Gyurcsány Ferenc gyermek-, ifjúsági és sportminiszter, és Mádl Ferenc köztársasági elnök. Az eskü szövegét Nagy Tímea vívó és Benedek Tibor vízilabdázó olimpiai bajnok, valamint Krajnyák Zsuzsa kerekesszékes vívó mondta.
Ünnepélyes keretek között, a Nemzeti Színházban tettek esküt az athéni olimpiára készülő magyar sportolók. Az eseményen részt vett Schmidt Pál a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Gyurcsány Ferenc gyermek-, ifjúsági és sportminiszter, és Mádl Ferenc köztársasági elnök. Az eskü szövegét Nagy Tímea vívó és Benedek Tibor vízilabdázó olimpiai bajnok, valamint Krajnyák Zsuzsa kerekesszékes vívó mondta.
Az egyetlen biztos székesfehérvári olimpiai induló Vörös Zsuzsa öttusázó, sajnos Horváth Viktor, akinek a Moszkvai VK-n még eselye lett volna kvótátá szerezni a selejtezőn kiesett, így ő nem indulhat Athénben, de a 26 éves sportolónak jó esélyei vannak, hogy a következő olimpián már képviselheti a magyar színeket. A Delfin Lászlóvill SE úszói közül Kerékjártó Tamásnak, illetve Horváth Andrásnak van esélye még kijutni az olimpiára.
A három sportoló társaik nevében mondták az eskü szövegét. Előttük Schmidt Pál a tiszta versenyre hívta fel a figyelmüket, majd Gyurcsány Ferenc a sport szellemiségéről mondott beszédet. Végül Mádl Ferenc köszöntötte a sportolókat, és emlékeztetett arra, elkezdődött a felkészülés utolsó szakasza. Hangsúlyozta, a sportolók az egész nemzetet képviselik az olimpián.
Az ezt követő eskű alatt a zászlót Kolonics György kétszeres ötkarikás aranyérmes kenus tartotta. A színpadon továbbá jelen volt minden érintett sportág képviselője. Végül az olimpikonok részéről Kovács Antal, barcelonai aranyérmes cselgáncsozó mondott köszönetet. Az athéni játékok megnyitóján ő viszi majd a zászlót.