-
51. diplomaátadó a KJE-n
A MET Arénában rendezte meg 51. diplomaátadó ünnepségét a Kodolányi János Egyetem csütörtökön. A székesfehérvári központú felsőoktatási intézményben ebben a félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát, közülük közel ötszázan személyesen vették át oklevelüket az ünnepségen.
2026.06.25. -
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25. -
Lejárnak a régi személyik
Augusztus 3-tól végleg érvényüket vesztik a régi típusú, könyv formátumú, határidő nélkül érvényes személyazonosító igazolványok. Az új okmányok igénylését elsősorban a kormányablakokban lehet intézni.
2026.06.25.
"Esély Órák" általános iskolásoknak
Az „Esélyhónap” programsorozat keretében tartottak ma „Esély Órákat” általános iskolásoknak a Németh László Általános Iskolában. A három speciális osztályfőnöki óra több hátrányos helyzetűekkel foglalkozó partneregyesület közös szervezésében jött létre. A gyerekek nem csak az előadókon keresztül, hanem multimédiás eszközök segítségével, illetve játékos foglalkozások keretein belül ismerkedhettek meg a mozgás-, és hallássérült, illetve a vak emberek mindennapjaival, nehézségeivel.
Az „Esélyhónap” programsorozat keretében tartottak ma „Esély Órákat” általános iskolásoknak a Németh László Általános Iskolában. A három speciális osztályfőnöki óra több hátrányos helyzetűekkel foglalkozó partneregyesület közös szervezésében jött létre. A gyerekek nem csak az előadókon keresztül, hanem multimédiás eszközök segítségével, illetve játékos foglalkozások keretein belül ismerkedhettek meg a mozgás-, és hallássérült, illetve a vak emberek mindennapjaival, nehézségeivel.
Az Esélyek Háza Fejér Megyei Esélyegyenlőségi Koordinációs Iroda szervezésében tavaly szeptemberben indult először az „Esélyhónap” programsorozat, amely több kulturális, sport, és szakmai rendezvény keretén belül igyekszik a közvélemény figyelmét az esélyegyenlőség ügyére irányítani. Az idei programsorozat részeként három, az általános iskolásoknak tartott „Esély Órát” tartottak ma a Németh László Általános Iskolában. A három tanteremben egymással egy időben tartott órát az Alternatíva Mozgássérült Egyesület (AME), a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete (LARKE), illetve a „Beszélő Kezek”, a Hallássérültek Regionális egyesülete.
A gyerekek képek vetítésével ismerhették meg a kerekesszékesek mindennapjait. A vakvezető kutyákról szóló kisfilm vetítése után az iskola számítástechnika termében próbálhatták ki a vakoknak szóló számítógépes szoftvereket. A Beszélő Kezek Egyesületének óráján pedig játékos foglalkozások keretében kommunikálhattak kézjelekkel.