Erősít az Albacomp - az amerikai Kenny Youngert szerződtették

A bajnoki hajrában a hívei számára feltétlenül csalódást okozó Albacompnál szeretnék elkerülni az idény végén előállt helyzetet: a sérülés miatt kiesett Tory Walker hiánya rendkívül érzékenyen érintette a fehérvári férfi kosárlabda csapatot. Az erősítés jegyében az amerikai Kenny Youngert szerződtették.

2004.07.21. 12:17 |

A jövevény Jermaine Spivey válláról veheti le a terheket: a finn pontvadászat legjobb külföldi játékosának választott 207 centis, 27 esztendős Younger statisztikája jobbnál jobb mutatókról tanúskodik, így minden bizonnyal komoly erősítést jelenthet a kék-fehéreknek. A kosaras előző csapatával, a KTP Kotkával 2004-ben Finn Kupát nyert. Ugyancsak fehérvári keltezésű a hír, miszerint Lettországból is érkezett próbajátékra kosaras, méghozzá Maris Citkovskis személyében, de az ő szerződtetéséről még nem döntöttek. A 27 éves magasbedobónak 16 pont, 6 lepattanó és 2 assziszt volt az átlaga hazája bajnokságában.

Az Albacomp november 3-án, hazai pályán kezdi meg 2004/2005-ös Európa Kupa szereplését. Elsőként a svájci bajnok, a Boncourt együttese látogat Székesfehérvárra.