Erőt demonstrált az Alba a Falco ellen, jöhet az ötödik meccs!

Az elődöntős párharc eddigi koreográfiájától merőben eltérő módon a negyedik meccsen nem a hajrában dőlt el az Alba Fehérvár és a Falco csatája. Sőt, már az első félidő hajrájára sem maradt kérdés, a nagyszerűen játszó fehérváriak szünetig harminc ponttal léptek el ellenfelüktől. Ez a különbség a továbbiakban sem csökkent, kiütötte a Szombathelyt az Alba, így csütörtökön mindent eldöntő ötödik mérkőzés következik.
2018.06.05. 20:22 |

A párharc eddigi legeredményesebb kosarasa, Trevis Simpson két rossz dobással indított, az állítólag nem teljesen egészséges Govens ellenben betalált, ezzel vezettek a vendégek. Nem sokáig, Lóránt és Hill fordított, és meglett az első tripla is Harris révén. Szokás szerint próbált mindenhova odaérni védekezésben az Alba, hosszú támadásokra kényszerítve a Falcót. Boriszov ennek megfelelően dudaszóra dobott kosarat, és mivel közeli helyzeteket és büntetőket rontott az Alba, mínusz nyolcról fel is zárkóztak a vasiak. Lóránt jól használta ki testi erejét a palánk alatt Boriszovval szemben, a csereiránytó, Kovács Ákos pedig triplával szállt be. Két perccel a negyed vége előtt tízzel ment el az támadólepattanókat gyűjtő Alba, miközben a vendégek centere, Taylor sorra hagyta ki a büntetőket. Nem tudta megtartani a palánk alá betörő fehérváriakat a Falco, Govenst ellenben nagyon betakarta Horton. A negyed utolsó másodpercében a legutóbbi hazai meccsen kiállított Pointer is betalált, így nagyon magabiztosan vezetett az Alba.
Az első tíz percben 17-4-re nyerte a lepattanóharcot a Fehérvár, ez fizikai és koncentrálásbeli fölényre is utalt. Perl dupláját Horton 2+1-gyel ellensúlyozta, és tizenöttel vezetett a címvédő. A második meccsen jól dobó Norfleet ekkor szerezte első tripláját, majd Pustahvar is beköszönt, vagyis meccsben maradt a Falco. Az Alba szekerét Hill lendítette tovább megindulásaival, aztán gólpasszt adott a hármast dobó Lórántnak – még hat perc vissza volt a félidőből, de már negyven pontnál járt az Alba. Időt kértek a vendégek, de a lepattanókat képtelenek voltak megszerezni, így érvényesülhetett a hazaiak rohanós játéka, és nyílt az olló. Hill futtából bevágott triplája után 51-29 volt az állás, a párharcban először fordult elő, hogy húsz pontnál többel vezetett az egyik csapat… Govens ujjsérülése is sújtotta a Falcót, az Alba pedig erődemonstrációt tartott, Harris lerohanás utáni zsákolása szimbolikus volt. Elképesztő első félidőt láttunk, aminek végén a parádézó Hill két triplájával 63 pontnál járt, harminccal vezetett, miközben csaknem hússzal több lepattanót szedett!
Zónával kezdte a harmadik negyedet a Falco, ezt azonnal átdobta kintről Harris, igaz Perl is triplával felelt. Govens ki sem jött a második félidőre (a hírek szerint eltört az ujja), Váradi addig sem játszott, szóval sérülések miatt is reménytelennek tűnő helyzetben bizonyíthattak a vasiak, akik a szezonban idegenben sokszor védekeztek gyengén. Most is, Hill és Keller is könnyedén verte őket egy-egyben. Perl azonban tartotta a lelket a vendégekben, harmadik hármasát is bedobta, így csökkent a különbség. Hogy aztán éppen ő adja el azt a labdát, amiből a remeklő Harris zsákolhatott nagyot. Ugyancsak adott a látványra a Simpson-Pointer duó, a hazaiak dobószázaléka pedig továbbra is kiváló volt. Horton egyszerűen átzsákolta Boriszovot, fergeteges megmozdulás volt! Ezzel együtt ebben a negyedben tartották magukat a sárga-feketék, így sem lehetett kérdés a meccs végkimenetele.
Biztos, ami biztos, egy 8-0-ás szakasszal nyitott az utolsó negyedben az Alba, ezzel már majdnem negyvennel vezetett. A büntetővonalról betalálni szinte képtelen Taylor triplákat kezdett el dobálni, és ez sokkal jobban ment neki, így végül nem nőtt szakadéknyira a nagy különbség. Egyik együttes sem erőltette már meg magát, a fehérvári publikum ellenben hálás volt minden szép momentumért. Ilyen volt, amikor Keller Ákos tiszta helyzetben inkább passzolt, hogy öccse, Iván dobhasson triplát. Mindkét oldalon bejöttek a fiatalok, a meccs vége pedig önfeledt ünneplésbe csapott. De nem szabad elfelejteni, a mostani parádés előadás is csak annyit jelent, hogy összesítésben 2-2-re áll az elődöntő, az pedig, hogy melyik csapat jut a Szolnok elleni fináléba, csütörtökön derül ki. Akkor Szombathelyen kell nyernie az Albának, hogy megküzdhessen a címvédésért.

Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC 112-81 (29-15, 34-18, 27-27, 22-21)

Alba: Hill 20/9, Simpson 11/3, Harris 24/9, Lóránt P. 17/3, Keller Á. 4. Csere: Horton 16, Kovács Á. 6/6, Pointer 9, Keller I. 3/3, Brbaklics, Varga M.

Dzunics Braniszlav: "Örülök, hogy az első perctől elkaptuk a ritmust, jól védekeztünk, jól is támadtunk. Úgy álltunk ehhez a meccshez, ahogy kellett, de most vár ránk egy újabb, ami nagyon nehéz lesz Szombathelyen."