Érmek Egerből - Tóth Adrián jegyet váltott a georgiai junior ökölvívó Európa-bajnokságra

Teljes nemesfém-kollekcióval tértek haza Egerből, az Utánpótlás Magyar Kupáról (korábban Diákolimpia) a Fehérvár Küzdősport SE Ökölvívó Szakosztályának fiataljai; Tóth Adrián (junior,75 kg) arany,- Frank Dominik (serdülő, 48 kg) ezüst,- Hippeller Panna (junior, 57 kg) bronzérmet szerzett. A megmérettetésen 217 serdülő (13-14 év) és junior (15-16 év) korú versenyző vett részt.
2021.06.22. 08:54 |

Tóth Adrián az első mérkőzésén félgőzzel, kissé álmoskás ökölvívással is hozta a kötelezőt, a legjobb négy között azonban már megmutatta igazi tudását; az első menetben egy ritmusváltással rászámoltatott az ellenfelére, hogy utána be is fejezze a mérkőzést. A döntőben, korábbi legyőzőjét múlta felül nagyon meggyőző teljesítménnyel.

Tóth Adrián ezzel a tornagyőzelemmel megváltotta jegyét a georgiai Európa-bajnokságra.

Frank Dominik idén lett serdülő és máris a döntőig verekedte magát. Nagyon nehéz meccsekkel, kemény ellenfeleken keresztül jutott el a döntőig, amit sajnos nem tudott megnyerni, de összességében fegyelmezett, stílusos, gondolkodó ökölvívást mutatott be.

Hippeller Panna első ellenfelét kiütötte, majd megosztott pontozással kikapott a későbbi bajnoktól az elődöntőben, de a bronzérmet megszerezte. "Vele kapcsolatban kiemelendő, hogy üstökösként robbant be az ökölvívás vérkeringésébe. Eredetileg kempózik Kordás István szárnyai alatt, de szerencsére belekóstolt az olimpiai ökölvívásba és párhuzamosan csinálja mindkettőt. Szorgalma és tehetsége első versenyén rögtön a harmadik helyre repítette, pedig az ő súlycsoportjában voltak a legtöbben." - emelte ki Turós Arnold, vezetőedző.

Turós Levente csak jövőre éri el a versenyzési korosztályt, de már tavaly óta tervszerű, küzdelemhez szoktatást végeznek vele. Egerben, a négy nap alatt 15 menetet bunyózott a versenyből kiesett, nála idősebb bunyósokkal. Nagy Evelin számára edzőtáborozás volt az egri négy nap: 25 menetet bokszolt, váltott ellenfelekkel.