-
Oláh Miki a Real Betisnél
Újabb rangos nemzetközi elismerés érte a Főnix Gold FC utánpótlását: a klub 2015-ös korosztályának játékosa, Oláh Miklós meghívást kapott a Real Betis által szervezett The Best nemzetközi táborba, amelyet Sevillában rendeznek meg.
2026.07.31. -
Változások a MÁV csapatánál
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapatának keretében több változás is történt a nyáron: a kulcsemberek mellett távozott az argentin sikeredző, Omar Pelillo is. A klub az utóbbi hetekben számos szerződéshosszabbítást és új igazolást bejelentett. Sorsoltak a CEV Challenge Kupában is, ahol a svájci TSV Jona csapata vár a mieinkre.
2026.07.30. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27. -
Két Albás a válogatottban
A magyar férfi kosárlabda-válogatott a MET Arénában, Belgium ellen aratott győzelmének is köszönhetően jutott tovább a világbajnoki selejtezők következő csoportkörébe.
2026.07.24.
Éremhalmozó ARAK-os atléták a korosztályos bajnokságokon
Budapesten az ifjúságiak és juniorok bajnokságán 60 méteren és 200 méteren is a leggyorsabb lett Takács Boglárka. Varga Tamás spintere idén már a felnőttek között is nyert bajnokságot, ezzel együtt többször javította meg a korábbi rekordokat, mint ahány érmet nyert az elmúlt tíz napban!
Ráadásul a juniorok 4x200 méteres váltójában is kitett magáért, a Takács Boglárka, Endrész Klaudia, Szépe Flóra és Mátó Sára alkotta ARAK-os staféta fölényesen nyerte a bajnoki címet. Az ARAK negyedik aranyérmét távolugrásban, kiváló versenyzéssel szerezte meg Endrész Klaudia. Az ifjúsági Olimpiai ezüstérmesünk utolsóra ismét 6 méter fölé került, amivel bebiztosította elsőségét.
Az ötödik bajnoki cím Szombathelyről került Fehérvárra. A nehézatléták téli bajnokságán a dobók "szentélyéből" több érmet is sikerült elhalászni a rendező Dobó SE versenyzői elől. A legfényesebbet Thardi-Veress Vajk, diszkoszvetésben szerezte. Léva Dóra üdvöskéje több, mint két és fél méterrel verte a mezőnyt és 50 méter fölé javította legjobbját. Ezüstérmet nyert kalapácsvetésben Brandl Lilla, aki rendkívüli körülmények között, egyéni csúcsot dobva bizonyította sportemberi kvalitását. A dobogó második fokán állhatott Mátó Sára, aki a váltó mellett ezúttal magasugrásban bizonyított. Mohai Regina két egyéni számban is ezüstérmet nyert. Edzőtársához, Takács Bogihoz hasonlóan, de az ifik mezőnyében 60 méteren és 200 méteren lett egyéni csúcsot javítva második.
Mohai Regina az ARAK csapatával, Gimesi Katával, Gombolai Nórával, és Kovács Helgával felállhatott a dobogó harmadik fokára is. Ügyességi számban született még három bronzérem. Egyéni csúcsot javított Ozváry Balázs rúdugrásban, Muszka-Kalló Péter hármasugrásban, valamint Leposa Dávid kalapácsvetésben, amivel felállhattak a dobogó harmadik fokára.
Nagyon sok további jó helyezés is született! Negyedik lett Gimesi Kata 60 méteren és távolugrásban is, Szépe Flóra és Vincellér Martin hármasugrásban, valamint Csókás Nikolasz 800 méteres síkfutásban. Ötödik helyen végzett Szépe Flóra távolugrásban, Csetényi Zsolt és Simon Viktória hármasugrásban, Lakatos András rúdugrásban, Csókás Nikolasz 400 méteren, valamint az ifjúsági fiúk, Csornai János, Muszka-Kalló Péter, Kovács Bence és Lakatos András összetételű váltó is. Hatodik lett Csornai János 60 méteren és 200 méteren egyaránt, Jahola Péter 60 méteres gátfutásban, Simon Viktória távolugrásban, valamint Ozváry Balázs magasugrásban. Hetedik helyen Kovács Dorina hármasugrásban, Várnagy Dorka rúdugrásban és Lakatos András 60 gáton, nyolcadikként, döntős helyen zárt Kovács Johanna rúdugrásban.
Az ARAK már tizenhatra növelte a téli szezonban nyert bajnoki címek számát!