-
Nyitott tornatermek ősztől
Ismét kibővülnek az ingyenes sportolási lehetőségek Székesfehérváron szeptembertől. Újraindul a Nyitott Tornatermek program, amely 22 féle testmozgást kínál, a nordic walking program pedig ismét 16 indulási helyszínről érhető majd el, míg a Székesfehérvári Futók Köre két helyszínen folyamatosan megy, egészen az év végéig.
2026.08.27. -
Az MMA visszatér!
A tavalyi esztendő után ismét nagyszabású MMA-gálának ad otthont november 13-án a MET Aréna. A nemzetközi ketrecharc-gála sztárokat, parázs csatákat, fantasztikus hangulatot és látványos show-t ígér. Jegyek már kaphatók az eseményre.
2026.08.25. -
Sikeresen szerepeltek a futóversenyen
Két kategóriában is sikeresen szerepeltek a Sport Start Kör SE tagjai a futóversenyen Zamárdiban. A cél az volt, hogy a fogyatékkal élők és egészségesek együtt sportolhassanak.
2026.08.26. -
Ketrecharc-gála a MET Arénában
A tavalyi nagysikerű rendezvény után ismét Székesfehérvárra érkezik a nemzetközi ketrecharc-gála, ami idén még több showt, és izgalmas küzdelmeket ígér. A CombatX gála november 13-án lesz a MET Arénában.
2026.08.25.
Érem az utolsó napon is: ezüstös lett az aranycsapat
Jutott magyar érem a junior öttusa világbajnokság zárónapjára is. A csapatban vasárnap világbajnoki címet szerző Demeter Gergely – Harangozó Bence – Málits István összetételű magyar váltó, ezúttal hajszállal maradt le az aranyéremről.
2013.07.31. 18:35 |
Jutott magyar érem a junior öttusa világbajnokság zárónapjára is. A csapatban vasárnap világbajnoki címet szerző Demeter Gergely – Harangozó Bence – Málits István összetételű magyar váltó, ezúttal hajszállal maradt le az aranyéremről.
A délelőtti vívást a Volán Fehérvár triója a harmadik helyen zárta, az úszás után pedig a negyedik helyen mehetett lovagolni a csapat. A lovardában sikerült egy verőhibával teljesíteni a pályát, így kézzel fogható közelségbe került az újabb érem a kombináció előtt.
A záró számot az oroszok kezdték az élen, a magyar csapat a harmadik helyről rajtolt, de ott volt az érmes helyek közelében a német, a francia, és a mexikói váltó is, legalábbis az utolsó körben, amikor az említett öt váltó egyszerre érkezett a lőállásba. Demeter Gergely kiválóan célzott, és elsőnek kezdhette meg az utolsó 800 métert a vb-n. A franciák befutó embere azonban elkapta a hátfájással küzdő Demetert, és végül egy másodperccel meg előzte az egyéni vb ezüstérmesét.
A székesfehérvári junior öttusa világbajnokság utolsó aranyérmét tehát Franciaország szerezte meg a magyar, és az orosz váltó előtt. Magyarország összességében öt érmet, két aranyt és három ezüstöt szerzett a vb-n.