Eredményesen szerepeltek a fehérváriak a sakk megyei egyéni diákolimpia döntőin

A dunaújvárosi Dózsa György Általános Iskola adott otthont a sakk diákolimpia megyei döntőinek az elmúlt hétvégén. Nemenként 6-6 korcsoportban külön versenyeztek az Élő-pontszámos és az Élő pontszámmal nem rendelkező sakkozók, a tét az országos döntőbe jutás volt. Az amatőröknél az első helyezettek, a versenyzői kategóriából a dobogósok indulhatnak az országos döntőben.
2018.02.05. 11:04 |

A székesfehérvári iskolák legeredményesebb versenyzői a sakk megyei egyéni diákolimpia döntőin nemenként, korcsoportonként, amatőr és versenyzői kategóriánként:

F1A. 3. Szőnyi Bence (Vörösmarty), F2A. 1. Fekete Csaba (Szent Imre), F3A. 1. Elekes Bence (Teleki), F4A. 1. Németh Márton (Ciszterci), F5A. 1. Gáti Krisztián (Széchenyi)

L1A. 1. Neulinger Renáta (Szent Imre), L2A. 4. Hoffman Dorottya (Szent Imre), L3A. 1. Járossy Jázmin (Szent Imre), L4A. 2. Németh Fruzsina (Ciszterci)

F3V. 3. Kun Bálint (Munkácsy), F4V. 4. Bernáth Bence (Németh), F5V. 2. Rabi-Nagy Dániel (Teleki), F6V. 2. Somos Máté (Tóparti)

L4V. 3. Leipold Zóra (Teleki), L6V. 2. Szűcs Edina (Kodolányi)

1. November 21-én stadionavató és nyitómérkőzés lesz a Sóstói Stadionban

Hétfőn aláírásra került az a két megállapodás – egy állandó bérletről szóló szerződés és egy eseti használatról szóló keretszerződés –, amelyek értelmében a Fehérvár FC Kft. bérbe veszi a Sóstói Stadion sport-, és irodai célú részeit Székesfehérvár Önkormányzatától. A létrejött együttműködés a város számára is előnyös, hiszen a klub az üzemeltetési költségek jelentős részét bérleti díj formájában fizeti meg. November 21-én 17.15 órától az avató, 19 órától pedig a nyitómérkőzés lesz a stadionban.

2018.11.12.
  2. Veretlenül menetel a MÁV Előre női röplabda csapata

Újabb bajnoki győzelmet ért el a MÁV Előre SC a női röplabda NB II Nyugati csoportjában. Sziládi Viktóriáék a Balatonfüredet verték. Az NB I-es férfi csapat a Pénzügyőrnél vendégeskedett hétvégén, játszmát nyert, de kikapott.

2018.11.12.
  3. Családi nap az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémián

Második alkalommal várta utánpótlás játékosait és szüleiket az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia a Fehérvár AV19 All Star Napra, ahol a jeges és jégen kívüli izgalmas ügyességi feladatok mellett ismeretterjesztő, érdekes előadásokkal és All Star-gálamérkőzéssel is készültek a résztvevőknek. Az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok felszereléseket is gyűjtöttek a Csíkszentimrei Sasok számára, melyeket decemberben adnak majd át a székelyföldi egyesületnek.

2018.11.11.
  4. Mezőkövesden nem ment a Vidinek, ismét visszaütött a fáradtság

Nincs megállás, három nappal az EL-ben szerzett győzelem után újra bajnokit játszott a MOL Vidi, ezúttal Mezőkövesden. Nem voltak frissek a több alapembert pihentető fehérváriak, az első félidőben nem született gól. A másodikban pedig a hazaiak találtak be egy kontrából, így elszenvedte harmadik vereségét a bajnokságban a Vidi.