-
Nyári futás és gyaloglás
Ismét megrendezik a Székesfehérvári Nyári Futás vagy Gyaloglás Próbát a Halesz Liget rekortán futókörén. A június 30-i, ingyenesen látogatható eseményen minden korosztály saját tempójában és saját maga által választott időtartamban mérheti fel állóképességét.
2026.06.26. -
Köztéri sakkasztalok Fehérváron
Székesfehérváron korábban is nagy népszerűségnek örvendtek a közterületeken elhelyezett sakkasztalok, így a tavalyi hat közösségi asztal telepítését követően idén újabb helyszínekre került és kerül sakktáblaasztal a város különböző pontjain.
2026.06.25. -
Szurkolói ankét a stadionban
Szurkolói ankétra várták a Vidi szimpatizánsait a Sóstói Stadionba. A szimpatizánsok többek között a tulajdonosi pályázat jelenlegi állásáról, a következő szezon céljairól, az utánpótlás helyzetéről és az edzőmeccsek látogathatóságáról is kérdezték a klubvezetőket.
2026.06.24. -
Évadzáró az Alba Fehérvárnál
Garázsvásárral egybekötött ünnepélyes szezonzárót tartott az Alba Fehérvár Akadémia. Az eseményen átadták a szezon legjobbjainak járó díjakat is.
2026.06.19.
Eredményes volt a Fehérvár FC Kft. taggyűlése
A Fehérvár FC Kft. hétfői taggyűlésén nem jutottak dűlőre a komoly kérdésekben választ kereső tulajdonosok, ezért kedd reggel kilenc órára napolták el a fehérvári labdarúgás jövőjét nagyban befolyásoló találkozót. Július 17.-én, tehát a mai nap utolsó percében lejár az átigazolási időszak Magyarországon, de jelen pillanatban az FC Fehérvár nem is igazán érdekelt az igazolások terén, hiszen a Magyar Labdarúgó Szövetség kizárta a fehérváriakat a felkészülés ezen formájából. Természetesen ez is téma volt a keddi taggyűlésen, mely tanácskozás egészen negyed háromig tartott. A Fehérvár FC Kft. megállapodásokat kötött a lejárt szeződésű labdarúgókkal, tehát Koller Ákos mégsem igazol Debrecenbe, és piros-kékben marad Farkas Balázs is. Simek Péter – akit a Honvéd csábított - szerződést hosszabbított. Sitku Illés is visszatér, s Fehérváron folytatja a horvát kapus, Matija Kobetic is.
Természetesen ez is téma volt a keddi taggyűlésen, mely tanácskozás egészen negyed háromig tartott. A hivatalos randevún megjelent minden tulajdonos képviselője, így érdemben hozhatták meg döntéseiket a tagok, s most végre született döntés. A Fehérvár FC Kft. megállapodásokat kötött a lejárt szeződésű labdarúgókkal, tehát Koller Ákos mégsem igazol Debrecenbe, hanem két évig a Vidi futballistája marad, éppúgy mint Farkas Balázs. Simek Péter – akit a Honvéd csábított - szerződést hosszabbított, 2+1 évig lesz a fehérváriak játékosa. Sitku Illés is visszatér, ő két évre kötelezi el magát, s Fehérváron folytatja 2+1 évig a horvát kapus, Matija Kobetic is. A már több felkészülési mérkőzésen kezdő Palásthy Norbert mégsem lesz fehérvári labdarúgó, megijedve a Vidi átigazolásból való kizárásától, a Honvédhoz szerződött. A lejárt szerződésű, és most a kontraktusokat meghosszabbító játékosok, tehát Simek, Farkas és Koller már az MTK elleni első bajnoki fordulón pályára léphetnek a piros-kékek mezében, Kobeticnek és Sitku Illésnek azonban meg kell várniuk az MLSZ július 26.-i elnökségi ülését, melyen egyebek közt tárgyalják az FC Fehérvár átigazolásból való kizárását, illetve a tiltás feloldását.
Úgy tűnik, szépen lassan rendeződik a fehérvári labdarúgás körüli kaotikus helyzet, igaz még számos kényes kérdést meg kell oldaniuk a klubot működtetőknek. Az eddig egy százaléknyi tulajdonrésszel bíró Szauerwein Tivadar azon munkálkodik, hogy tiszta, rendezett háttérrel működhessen tovább a foci a városban, s az e felé vezető úton nagy lépésnek számít, ha az ígérethez hűen – már ma délután beadásra kerül a cégbíróságra a Fetévszer Kft. 80%-os tulajdonrészére vonatkozó bejegyzése.