-
Versben küldött újévi köszöntő
Bajna György író, költő, közéleti és kulturális szervező aktív kezdeményezője és tevékeny résztvevője annak a gyergyói közösségnek, amely mind a mai napig önzetlenül gondozza az 1944-ben Gyergyószentmiklós határában hősi halált halt székesfehérvári Magyar Királyi 3. Szent István Gyalogezred katonáinak emlékét.
2026.01.13. -
Boldogságot adhatak
Az év legnagyobb kisállat kiállítására vitte a székesfehérvári és velencei gyermekotthonokban élő lurkókat a "Vigyázó kéz" Gyermekvédelmi Egyesület.
2026.01.13. -
Viktória Pódium bál lesz
A Viktória Pódium eddigi rendezvényeihez kapcsolódik az a bál, amelyet a Mozgássérültek Viktória Alapítványa szervez február 7-én. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a farsangi mulatságra!
2026.01.13. -
Január 15-én
Januárban folytatódik a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ könyvklubja a Vízivárosban – a téma ezúttal Douglas Adams regénye, a Dirk Gently holisztikus nyomozóirodája lesz.
2026.01.13.
Érdekel a média? - lehetőség fiataloknak a Gárdonyi Géza Művház műhelyében
Új tagok jelentkezését várja a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár médiaműhelye. Az ingyenes foglalkozásokat olyan középiskolásoknak ajánlják, akiket érdekel a televíziózás és a műsorkészítés. Az idei első találkozó január 14-én, szerdán 16.00 órakor kezdődik.
2026.01.13. 08:57 |
A médiaismereti műhely kihagyhatatlan lehetőséget kínál a 16 év feletti fiataloknak, akik szívesen kipróbálnák magukat a kamera előtt és érdeklődnek a televíziós műsorkészítés iránt.
A résztvevők betekintést nyernek a magyar kulturális tartalmú televíziós műsorkészítés világába, emellett elsajátítják az alapvető technikai, filmes, színházi, zenei és művészettörténeti alapokat. Az elmélet mellett rengeteg gyakorlati ismeretet is szerezhetnek.
A műhelyt Bohák György televíziós szakember, rendező és egyetemi tanár vezeti, aki 1977 óta az MTV-nek is dolgozik. Jelentkezni nála lehet a + 36-20 453 8120-as telefonszámon.
Szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt!