-
Elkészült a nyári beültetés
A Virágóra beültetésénél fő szempont volt idén is, hogy ne csak az órakereten belül, hanem az azon kívüli területen is, amennyire csak lehetséges, egy nagy virágtengert alakítsanak ki. Ehhez ötezer darabvirágpalántát ültettek el hétfőn és kedden a kertészek.
2026.05.05. -
Nagyok a Kicsikért!
Tizedik alkalommal rendezik meg a Nagyok a Kicsikért Jótékonysági Fesztivált. Május 9-én, szombaton egész nap ingyenes koncertekkel, sport- és gyermekprogramokkal várnak mindenkit a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban. A helyszínen befolyt összeget a Fejér Megye Gyermekeiért Alapítványnak ajánlják fel.
2026.05.04. -
Aszály miatt aggódik az agrárium
Riasztóan alacsony a talaj víztartalma. Ökológiai katasztrófát nem, de súlyos károkat okozhat az a súlyos aszály, ami az egész országot érinti.
2026.05.05. -
Új időszámítás kezdődött
Tovább folytatódott a Tarsoly Ifjúságért Egyesület Európa Klubja. Az érdeklődőknek ez alkalommal Tóth Zoltán választási és közigazgatási szakértő tartott érdekes előadást.
2026.05.05.
Erdei iskolában jártak a Szent István Király Általános Iskola diákjai
Az István Király Általános Iskola 3. évfolyamos tanulói minden évben erdei iskolába mennek. Októberben a Pákozd – Sukorói Arborétumba látogattak. A kedvező időjárás lehetővé tette, hogy fél napig, kellemes környezetben ismerkedhessenek a Velencei – hegység szépségeivel. A délelőtt folyamán érdekesebbnél érdekesebb feladatokat kaptak: először a Tájmúzeumban nézelődtek, majd páros munkával egy feladatlapot töltöttek ki az előzetesen kiválasztott állatokról.
2010.10.25. 19:38 |
Az István Király Általános Iskola 3. évfolyamos tanulói minden évben erdei iskolába mennek. Októberben a Pákozd – Sukorói Arborétumba látogattak. A kedvező időjárás lehetővé tette, hogy fél napig, kellemes környezetben ismerkedhessenek a Velencei – hegység szépségeivel.
A bejáratnál már várta őket Stark György, akitől kaptak egy fabatkát, amelyre különböző állatok voltak rajzolva. A délelőtt folyamán érdekesebbnél érdekesebb feladatokat kaptak. Párban vagy csoportban dolgoztak. Először a Tájmúzeumban nézelődtek, majd páros munkával egy feladatlapot töltöttek ki az előzetesen kiválasztott állatokról. A tízórai után az erdőt járták, ahol rovarok, termések, virágok után kutattak. Ezután rövid séta következett a kilátóhoz. A magasból eléjük tárult szinte az egész Velencei – tó. Fél tizenkettőkor kezdődött a szabad foglalkozás. A csoport fele játszott, a többiekkel pedig Gyuri bácsi megtanította a Csülközés játékot. Kellemesen telt a délelőtt, sok élménnyel tértek vissza az István Király Általános Iskola tanulói.