Építőipari Nívódíjat alapított Székesfehérvár önkormányzata

A város önkormányzata 2006 szeptemberében alkotott rendeletet Építőipari Nívódíj alapításáról. A 2007-es évtől kezdődően az Építők Napján részesítenek nívódíjban az 1950 után alkotott épületek közül maximum ötöt. A város minden lakója és szervezete jelezheti véleményét arról, hogy mely épületet lát alkalmasnak a díjra. Az összegyűlt véleményeket a szakmai bizottság bírálja el. Az Építők Napján az okleveleket a tulajdonosok kapják meg, majd ezután a díjazott épületre márványtábla kerül.
Március 30-ig várják a javaslatokat az Építőipari Nívódíjra

2007.03.06. 11:16 |

 A város önkormányzata 2006 szeptemberében alkotott rendeletet Építőipari Nívódíj alapításáról. A 2007-es évtől kezdődően az Építők Napján részesítenek nívódíjban az 1950 után alkotott épületek közül maximum ötöt. A város minden lakója és szervezete jelezheti véleményét arról, hogy mely épületet lát alkalmasnak a díjra. Az összegyűlt véleményeket a szakmai bizottság bírálja el. Az Építők Napján az okleveleket a tulajdonosok kapják meg, majd ezután a díjazott épületre márványtábla kerül. Március 30-ig várják a javaslatokat az Építőipari Nívódíjra

 

 

 

 


Kiss József, az ARÉV Baráti Kör Egyesület elnöke kiemelte, hogy a nívódíjat az épület kapja, anyagi elismerést ez nem jelent senki számára. Az alkotó, tervező, kivitelező elismerését a táblán való megjelenés jelenti majd.

Igari Antal, a Bíráló Bizottság tagjaként kiemelte, a díj azért is fontos Székesfehérvár számára, mert zömmel kortárs, köztünk élő alkotók számára jelent elismerést: a márványtáblán az építő, és az építtető neve is szerepel.

Közélet

  1. Szakmai tanévnyitó

    Tizedik alkalommal adott otthont a Városháza Díszterme a Fejér Vármegyei Szakmai Tanévnyitó Konferenciának. Az eseményen Sipos Imre, az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium köznevelésért felelős helyettes államtitkár és dr. Puszter Bernadett, az Oktatási Hivatal elnökhelyettese tájékoztatta a közoktatási intézmények vezetőit az új tanévre vonatkozó szakmai feladatokról, változásokról.

    2026.08.25.
  2. Ünnepi Közgyűlés

    Városunk történelmében különleges helyet foglal el augusztus 20-a, hiszen 1938-ban, a Szent István-emlékév során éppen a koronázóvárosban vált nemzeti ünneppé államalapító királyunk napja. A hagyományokhoz hűen idén is ünnepi közgyűlésen emlékezett a város: a képviselők a Szent István téren, a szent király lovasszobránál tartották ülésüket, ahol dr. Cser-Palkovics András polgármester adta át a város kitüntetéseit.

    2026.08.20.
  3. Óvatosabb ingatlanvásárlók

    Székesfehérváron óvatosabbak és tudatosabbak az ingatlanvásárlók, miközben az újépítésű ingatlanok iránt nőtt a kereslet. A Velencei-tónál pedig a csökkenő vízszint egyelőre nem rengette meg az ingatlanpiacot.

    2026.08.25.
  4. Közeleg a fűtési szezon

    Szeptember 15-től a távfűtéses épületek szükség esetén kérhetik a fűtés elindítását a SZÉPHŐ Zrt.-től. A fűtés akkor indítható el, ha az épületek belső fűtési rendszerei megfelelően felkészültek a hő fogadására.

    2026.08.25.