-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Emléktáblát avatnak az 56-osok terén
Székesfehérváron emléktáblát avatnak az 56-osok terén a kommunizmus áldozatainak. A korábban odahelyezett táblákat ismeretlen tettesek megrongálták decemberben. Székesfehérváron 1945 és 56 között majd húsz embert ítéltek halálra koncepciós perekben. Az 56-os forradalom idején orosz tankok, ágyúk és fegyverek összesen 27 ember életét oltották ki az utcákon, két embert akasztásra ítéltek, de nagyon sokan sérüléseket is szenvedtek.
Székesfehérváron emléktáblát avatnak az 56-osok terén a kommunizmus áldozatainak. A korábban odahelyezett táblákat ismeretlen tettesek megrongálták decemberben. Székesfehérváron 1945 és 56 között majd húsz embert ítéltek halálra koncepciós perekben. Az 56-os forradalom idején orosz tankok, ágyúk és fegyverek összesen 27 ember életét oltották ki az utcákon, két embert akasztásra ítéltek, de nagyon sokan sérüléseket is szenvedtek.
2001-ben az egykori Szabó-palotánál, a mostani megyei rendőr-főkapitánysággal szemben hat, ott lelőtt áldozatnak emeltek emléket, amikor a Fejér Megyei Vidék '56 Szervezet és a POFOSZ megyei szervezete létrehozta az 56-osok terét. A tér nyugalmát az eltelt idő alatt többször is megzavarták ismeretlenek. Volt, hogy kifűrészelték a kopjafát. De ahogy Pálinkás Andor, a POFOSZ megyei szervezetének elnöke mondja, úgy két hónapja, decemberben ismét meggyalázta valaki az emlékhelyet.
- Hat darab ilyen karóra van kis márványtáblákra rátéve, névvel együtt. Bele van tűzve a földbe, szét volt rúgva az egész, kettő meg is volt repedve. Az útmutató névtábla, ami a bejáratnál van, ott volt összetörve, alul. Azóta már helyre is állítottuk, a beszentelése most történik majd meg – mondta Pálinkás Andor.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság rongálás ügyében nyomozást indított, de már lezárták a vizsgálatot. Az elkövető ismeretlen maradt.