-
Nemzeti Gyásznap
November 4-én, a nemzeti gyásznapon, az 1956-os forradalom és szabadságharc elfojtásának, a szovjet csapatok egykori bevonulásának 69. évfordulóján országszerte megemlékeznek a forradalom áldozatairól. Kedden 18 órakor misével, majd utána 19 órakor mécsesgyújtással emlékeznek Fehérváron az Országalmánál, az 56-os forradalom és szabadságharc mártírjaira.
2025.11.04. -
A gyrosokat ellenőrzik
Az élelmiszer-higiéniai és élelmiszer-biztonsági előírások betartása, a nyomonkövethetőség biztosítása és a megfelelő konyhatechnológia alkalmazása érdekében a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos ellenőrzést rendelt el a gyrost árusító éttermekben és büfékben - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.
2025.11.03. -
Óraátállítás vasárnap hajnalban
2025-ben a téli időszámítás október 26-ára virradó éjjel kezdődik. Ez azt jelenti, hogy vasárnap hajnali 3 órakor egy órával vissza kell állítani az órákat 2 órára, így ezen az éjszakán egy órával többet alhatunk.
2025.10.24. -
Éjszakai forgalomkorlátozás lesz szombaton és vasárnap az M7-esen
Éjszakai forgalomkorlátozás mellett folytatódik hétvégén az új velencei gyalogos híd építése. 2025. október 18-án, szombaton 22 órától lezárják az M7-es autópálya Balaton felé vezető oldalát a 44-es és a 46-os km-ek között, várhatóan vasárnap 12 óráig.
2025.10.17.
Emelkedik a vízszint a Gaján és a Mór-Bodajk vízfolyáson
A heves esőzés következtében jelentősen megemelkedett a vízszint a Gaja-patak felső szakaszán április 3-án, szerdán délelőtt Fejér megyében. A Mór-Bodajk vízfolyáson levonuló árhullám ismét veszélyezteti Bodajkon a vasútállomás mellett lévő lakóházat. Székesfehérváron a Sörház téri főiskolai kollégium alagsorában nyolcvan centiméter magas víz gyűlt össze, melynek kiszivattyúzását a hivatásos tűzoltók megkezdték.
2013.04.03. 12:54 |
A heves esőzés következtében jelentősen megemelkedett a vízszint a Gaja-patak felső szakaszán április 3-án, szerdán délelőtt Fejér megyében. A Mór-Bodajk vízfolyáson levonuló árhullám ismét veszélyezteti Bodajkon a vasútállomás mellett lévő lakóházat. Az épület védelme a március 31-én kihelyezett homokzsákokkal jelenleg biztosított.
Vízeltávolítás miatt több alkalommal kérték a katasztrófavédelem segítségét szerdán délelőtt a megyében. Székesfehérváron a Sörház téri főiskolai kollégium alagsorában nyolcvan centiméter magas víz gyűlt össze, amely irattárat veszélyeztet. A víz kiszivattyúzását a hivatásos tűzoltók megkezdték. Úrhidán, Móron és Székesfehérváron is családi házak pincéjébe tört be a víz.
Lepsényben a belvíz okoz gondot, a településen a járási katasztrófavédelmi megbízott segítségével végzi az önkormányzat a védekezést. A Posta utcában egy családi házzal egybeépített melléképületbe folyt be a csapadékvíz, ezért a további károk megelőzése érdekében a házat homokzsákokkal körbeveszik. A Vasút utcában egy családi ház mögötti mezőgazdasági területen megállt a talajvíz, amely beszivárgott az ingatlanon lévő szerelőaknába. Az utcában munkagéppel az árokrendszer lejtését megerősítik annak érdekében, hogy a csapadékvizet hatékonyan el tudja vezetni.
Dunaújvárosban egy családi ház udvarán beszakadt az évekkel korábban betemetett földpince, és a kertben lévő térköves burkolat egy része, valamint a kerti sütöde körülbelül másfél méter mélyen a földbe beszakadt. Személyi sérülés nem történt. A suvadás a közműhálózatot nem veszélyezteti.
Az aktuális információkról a www.met.hu (az aktuális veszélyjelzésekről a www.met.hu/idojaras/veszelyjelzes/ és a www.katasztrofavedelem.hu oldalon tájékozódhatnak. A közlekedéssel kapcsolatban a www.police.hu és a www.kozut.hu oldalon, a vízügyi helyzetről pedig a www.ovf.hu oldalon találhatnak információkat.
A Fejér megyei vízfolyások pillanatnyi állapotáról a www.vizugy.hu honlapon, bal oldalon a KDTVIZIG (Székesfehérvár) menüpontot kiválasztva is folyamatosan tájékozódhat. A Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság napi hidrológiai tájékoztatóját a www.kdtvizig.hu honlapon tekintheti meg.
