Élvezetes játékkal nyert az FC Fehérvár

Hatpontos mérkőzésen fogadta az FC Fehérvár a Győri ETO FC csapatát a Soproni Liga 12. fordulójában, hiszen a két együttes azonos pontszámmal állt a tabella közepén a játékhét előtt. A lüktető iramú, és a végre színvonalában is fogyasztható összecsapást a helyenként ötletesebben játszó fehérváriak nyerték. FC Fehérvár – Győri ETO FC 3-2 (2-1)
2008.10.25. 23:18 |

Az FC Fehérvár mondhatni előnnyel kezdte a mérkőzést, mert már a második percben vezetést szerzett egy tizenegyes-góllal. A Vidi első szögletét követően Horváthot buktatták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Sitku Illés értékesítette. A Győti ETO FC aztán a 29. percben ugyancsak büntetőből egyenlített. Andic lábán Bicak esett át, a tizit pedig Bajzát Péter lőtte a fehérvári kapuba, 1-1. A szikrázó összecsapásoktól, és a harcos keménységtől sem mentes első félidő hajrájában egy szép támadás végén ismét előnyre tett szert a Vidi. Andic indította a jobb oldalon Simeket, a szélső remekül centerezett, Sitku ugyan lekésett, de az üresen hagyott Milan Pavlicic nem, aki egy igazítás után a rövidsarokba helyezett.
 Fordulás után mintha az öltözőben maradt volna a hazai csapat, mert a 47. percben a Győr veszélyes akcióját követte figyelemmel a teljes fehérvári védelem. Koltai zavartalanul passzolt Józsi Györgyhöz, aki 18 méterről remekül helyezett a vetődni sem tudó Sebők kapujába, 2-2. Az egyenlítő gól után a fehérváriak kezdtek ötletesebben játszani, de még a vendégek is veszélyeztettek. Böőr és Koltai elől is Sebőknek kellett elpaskolnia a labdát, az 59. percben pedig Böőr ajtó-ablak helyzetben fordulásból durrantott a kapu fölé. A 64. percben megint Böőr kerülhetett volna helyzetbe, de Mohl szerelte, indult a fehérvári kontra, Simek passzolt Sitku Illéshez, aki nem hibázott, csapata harmadik, saját maga második gólját szerezte. A találkozó utolsó negyedórájában nagyarányúvá alakíthatta volna győzelmét a Fehérvár, de a 76. percben Polonkai lövését védte bravúrral Varga Zoltán, majd a 80. minutumban a Sitku által kiugratott Kulcsár Tamás lövése vágódott le a kapusról. Egy perccel később Sitku a kapu tetejére emelt, a 85. percben aztán ismét Kulcsár került helyzetbe, de lökete nyomán ismét Vargáról ment ki a labda. A 93. percben Farkas adhatta volna meg a kegyelemdöfést, de a ziccer végén csavarását Varga bravúrral tolta szögletre.
 Az FC Fehérvár fontos bajnoki pontokat szerzett, úgy, hogy végre élvezetes játékkal rukkolt elő.

FC Fehérvár – Győri ETO FC 3-2 (2-1)

Sóstói Stadion, 1762 néző
 Vezette: Vad II. István (Tóth Vencel, Tóth István)

FCF: Sebők – Andic, Koller, Horváth G., Mohl – Sifter, Farkas – Pavlicic (Romero, 82.), Dvéri (Polonkai, 69.), Simek (Kulcsár, 77.) – Sitku. vezetőedző: Varga István

Győr: Varga Z. – Bank (Nikolov, 36.), Supic, Zámbó, Pintér A. – Koltai, Jäkl (Kovács Z., 68.), Józsi, Bicak (Brnovic, 80.) – Böőr, Bajzát. Vezetőedző: Egervári Sándor

Gól: Sitku (2.- tizenegyesből, 64.), Pavlicic (40.) ill. Bajzát (29.- tizenegyesből), Józsi (47.)

Sárga lap: 2-3
 Szögletarány: 6-6