-
Nemzeti összetartozás napja
Az Országgyűlés 2010. május 31-én nyilvánította június 4-ét, a trianoni békeszerződés aláírásának napját a nemzeti összetartozás napjává. A trianoni békeszerződés kimondta, hogy az Osztrák-Magyar Monarchia felbomlott, ennek következményeként Magyarország területe 283 ezer négyzetkilométerről 93 ezerre, lakossága 18,2 millióról 7,6 millióra csökkent. A magyar állam elvesztette területének mintegy kétharmadát, iparának 38, nemzeti jövedelmének 67 százalékát.
2026.06.04. -
Újabb forgalomkorlátozás M7-esen
A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF) tájékoztatása szerint ezen a hétvégén (május 16. és 17.) befejeződik az M7 feletti régi, velencei híd bontása, azonban a korábban jelzett munkálatok ütemezése és az azokkal járó korlátozások megváltoztak.
2026.05.15. -
Megalakult az új Országgyűlés - letette a miniszterelnöki esküt Magyar Péter
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton. A 199 fős Országgyűlésben a Tisza Pártnak 141, a Fidesznek 44, a KDNP-nek nyolc, a Mi Hazánknak hat képviselője van. A képviselők a történelmi zászlók előtt tettek esküt.
2026.05.09. -
Hétvégi forgalomkorlátozás az M7-esen Velencénél - bontják a régi gyalogos hidat
Szerda reggel birtokba vehették a közlekedők az új Velencei gyalogos- és kerékpáros hidat. Az új híd megnyitása után megkezdődik a régi híd elbontása. A bontási munkák ütemezetten, a 2026. május 9–10. és a május 16–17. közötti hétvégéken, szombatról vasárnapra virradó ÉJSZAKAI IDŐSZAKBAN zajlanak - adta hírül az MKIF Zrt.
2026.05.08.
Eltűnhetnek a dohányzásra kijelölt helyek az iskolákból is
A kormány ősztől módosítaná a nemdohányzók védelméről szóló törvényt, eszerint az iskolákban és az egészségügyi intézményekben egyáltalán nem lehetne majd rágyujtani. Erről Kökény Mihály népegészségsügyi kormánymegbízott beszélt az Országgyűlés egészségügyi bizottságának meghallgatásán. Május 31-én, a Nemdohányzók Világnapján indul egy dohányzásról leszoktató kampány, amelybe az egészségügyi dolgozókon kívül az országgyűlési képviselőket is szeretnék bevonni. Ezért a Képviselői Irodaházban is a leszoktatást segítő szakrendeléseket indítanának...
2005.05.26. 09:45 |
A kormány ősztől módosítaná a nemdohányzók védelméről szóló törvényt, eszerint az iskolákban és az egészségügyi intézményekben egyáltalán nem lehetne majd rágyujtani. Erről Kökény Mihály népegészségsügyi kormánymegbízott beszélt az Országgyűlés egészségügyi bizottságának meghallgatásán.
Az Országgyűlés egészségügyi bizottsága szerdai ülésén tájékoztatót hallgatott meg a dohányzás visszaszorítását célzó programokról. Kökény Mihály népegészségügyi kormánymegbízott beszámolójában elmondta, hogy május 31-én, a Nemdohányzók Világnapján indul egy dohányzásról leszoktató kampány, amelybe az egészségügyi dolgozókon kívül az országgyűlési képviselőket is szeretnék bevonni. Ezért a Képviselői Irodaházban a leszoktatást segítő szakrendeléseket indítanának.
Vadász Imre, az Országos Egészségfejlesztési Intézet munkatársa elmondta, hogy a képviselői irodaházi rendelések őszig tartanak, és körülbelül hat-hét orvos-beteg találkozóra számítanak. Az ország területén száz olyan akkreditált rendelés működik, ahol a dohányzásról leszokni akarók szakemberektől kapnak megfelelő segítséget. Egy év elteltével a kezelésben résztvevők mintegy 30 százaléka hagyja abba a dohányzást. Ezen kívül a kampány részeként - csatlakozva az Európai Unió hasonló kezdeményezéséhez - a kereskedelmi televíziókban társadalmi hirdetések keretében a nemdohányzók védelmére figyelmeztető reklámok lesznek láthatóak.
Szigorodhat a nemdohányzók védelméről szóló törvény
A kampány szeptember 24-ig tart, és akik orvosilag igazoltan "füstmentesek", azok között értékes nyereményeket sorsolnak ki. Kökény Mihály elmondta: ősztől tervezik a nemdohányzók védelméről szóló törvény módosítását, amely erőteljesebb tilalmat szabna meg az egészségügyi és az oktatási intézményekben arra vonatkozóan, hogy ezekben az épületekben egyáltalán ne lehessen rágyújtani, tehát megszűnnének a dohányzásra kijelölt helyek az épületekben.
Az Országgyűlés egészségügyi bizottsága szerdai ülésén tájékoztatót hallgatott meg a dohányzás visszaszorítását célzó programokról. Kökény Mihály népegészségügyi kormánymegbízott beszámolójában elmondta, hogy május 31-én, a Nemdohányzók Világnapján indul egy dohányzásról leszoktató kampány, amelybe az egészségügyi dolgozókon kívül az országgyűlési képviselőket is szeretnék bevonni. Ezért a Képviselői Irodaházban a leszoktatást segítő szakrendeléseket indítanának.
Vadász Imre, az Országos Egészségfejlesztési Intézet munkatársa elmondta, hogy a képviselői irodaházi rendelések őszig tartanak, és körülbelül hat-hét orvos-beteg találkozóra számítanak. Az ország területén száz olyan akkreditált rendelés működik, ahol a dohányzásról leszokni akarók szakemberektől kapnak megfelelő segítséget. Egy év elteltével a kezelésben résztvevők mintegy 30 százaléka hagyja abba a dohányzást. Ezen kívül a kampány részeként - csatlakozva az Európai Unió hasonló kezdeményezéséhez - a kereskedelmi televíziókban társadalmi hirdetések keretében a nemdohányzók védelmére figyelmeztető reklámok lesznek láthatóak.
Szigorodhat a nemdohányzók védelméről szóló törvény
A kampány szeptember 24-ig tart, és akik orvosilag igazoltan "füstmentesek", azok között értékes nyereményeket sorsolnak ki. Kökény Mihály elmondta: ősztől tervezik a nemdohányzók védelméről szóló törvény módosítását, amely erőteljesebb tilalmat szabna meg az egészségügyi és az oktatási intézményekben arra vonatkozóan, hogy ezekben az épületekben egyáltalán ne lehessen rágyújtani, tehát megszűnnének a dohányzásra kijelölt helyek az épületekben.