-
Ringató a Gárdonyiban
Habár a nyári szünet beköszöntött, a Gárdonyi Géza Művelődési Házban nem áll meg az élet: péntekenként Ringató foglalkozás várja a legkisebbeket és szüleiket.
2026.06.24. -
Az egészség nem véletlen!
Az egészség nem véletlen! címmel rendeznek a mentális és testi egészségünket támogató, izgalmas estet június 25-én, csütörtökön 18.00 órától a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. Illatélmény, állapotfelmérés és figyelemre méltó ajánlások várják az érdeklődőket. A belépés ingyenes, viszont regisztrációhoz kötött.
2026.06.24. -
Nagy szükség van a véradókra!
Kritikus fontosságú a véradás nyáron, a biztonságos betegellátás érdekében. A szabadságolások és utazások miatt kevesebben adnak vért, ugyanakkor éppen ilyenkor nő meg a vérigény a balesetek és a sürgős műtétek miatt. A következő napokban Székesfehérváron, a kórház Területi Vérellátójában és több környékbeli településen is segíthetnek a donorok.
2026.06.24. -
Nyáron is egészségesen
Nyáron is folytatódnak az Egészségfejlesztési Iroda által szervezett ingyenes, egészségvédelmi, egészségmegőrzési tanácsadások. A június 26-i, pénteki ingyenes gyógytorna tanácsadásra még vannak szabad helyek.
2026.06.24.
Első alkalommal rendeztek integrált, diák-sportolói gálát az Ezredéves iskolában
A gálán a fiataloknak lehetősége nyílt betekinteni a sport több szegmensébe, közösen játszhattak a sportolókkal.
Meretei-Szigetvári Viktória főszervező-ötletgazda elmondta, a programjuk fő célja volt, hogy egy játékos, közös sportolás során, az ép embereket érzékenyítsék a sérült embertársaink megismerésére, elfogadására „a sport összeköt minket” mottó jegyében.
A program célja az volt, hogy közelebb hozzák egymáshoz a fogyatékkal élő és az egészséges gyerekeket, felnőtteket.
Lengyel Zsófia, Székesfehérvár esélyegyenlőségi referense mellett számos neves fehérvári sportklub, és egyesület is csatlakozott a programhoz, többek között a Főnix Rock and Roll Sporttánc Egyesület, a Fehérvári Vízilabda SE, az Orka Szinkronúszó Egyesület, Fehérvár Rugby Club, és a Fitness Fehérvár is képviseltette magát.
A megnyitón Horváth Miklós Csaba, Székesfehérvár alpolgármestere köszönetet mondott a szervezőknek, a résztvevőknek, a támogatóknak, hogy hatalmas lelkesedéssel első alkalommal rendezték meg az integrált diák-sportolói gálát.
Az eseményen jelen volt Török Szabolcs, a Székesfehérvári Tankerületi Központ igazgatója, aki arról is szólt, hogy ez a gála hatalmas példa a felnőtteknek a fiataloktól arra vonatkozóan, hogy több dolog van, ami összeköt minket, mint ami szétválaszt. Arra kérte a résztvevőket, vigyék magukkal azt a hitet és reményt, hogy csak egymást segítve lehet versenyezni, és mindenki egyedül csak saját magát győzheti le.
A gálát megtisztelte jelenlétével Becsey János paralimpiai bajnok is, aki születését követően kapott agyvérzést, melynek eredményeként jobb oldalára teljesen megbénult. Azonban nem adta fel, keményen megküzdött céljaiért, így kétszer paralimpiai, négyszer para-világbajnoki, valamint egyszer Európa-bajnoki győzelemig jutott.