-
Izgalmakban gazdag sporthét
A MÁV Előre Foxconn férfi röplabdacsapata tovább küzd a bajnoki címért az Extraliga döntőjében. A Videoton FC Fehérvár Szentlőrincre, az Alba Fehérvár KC Budaörsre utazik és igazi amerikaifutball-fesztiválra várja a szurkolókat május 10-én, vasárnap a Fehérvár Enthroners.
2026.05.07. -
Nyert az Alba Fehérvár
Sopronban is győzött az Alba Fehérvár kosárlabdacsapa, ezzel megnyerte a két nyert meccsig tartó párharcot. A székesfehérvári alakulat a folytatásban az ötödik helyért lép pályára, ahol vagy a Honvéddal vagy a DEAC-cal találkozik.Sopron KC - Alba Fehérvár 96-102 (17-29, 35-33, 22-19, 22-21)
2026.05.05. -
Nyílt nap az ARAK-nál
Az atlétika különböző versenyszámaival, valamint a tájfutás alapjaival ismerkedhettek gyerekek és szüleik az Alba Regia Atlétikai Klub nyílt napján. A program célja a sportolás népszerűsítése volt.
2026.05.06. -
Futókörök napja
Hatodik alkalommal várják a mozogni vágyókat a futókörök napjára a Halesz parkba május 16-án, szombaton. A program részleteiről kedden tartottak sajtótájékoztatót.
2026.04.29.
Elöl-hátul sokat rontott, hazai pályán is kikapott a Volán
Elvesztette hazai veretlenségét a Fehérvár AV19 az EBEL idei kiírásában. A második harmad elején még tudott egyenlíteni az akkor agresszíven játszó Fehérvár, de a kimaradt helyzetek után kapott linzi gólok eldöntötték a meccset. Rajna Miklós jól védett, a védekezés azonban nem működött, így nem volt esély a liga egyik legerősebb alakulatával szemben.
Fehérár AV19 - EHC Linz 2-5 (0-1, 1-4, 1-0)
2016.10.02. 19:50 |
Elvesztette hazai veretlenségét a Fehérvár AV19 az EBEL idei kiírásában. A második harmad elején még tudott egyenlíteni az akkor agresszíven játszó Fehérvár, de a kimaradt helyzetek után kapott linzi gólok eldöntötték a meccset. Rajna Miklós jól védett, a védekezés azonban nem működött, így nem volt esély a liga egyik legerősebb alakulatával szemben.

A Fehérvár egy sima grazi vereség, a Linz egy roppant magabiztos ljubljanai győzelem után érkezett a meccsbe, de a mieink mellett szólt, hogy hazai pályán még nem kaptak ki a szezonban. Többet is lőttek kapura az első harmadban Kógerék, emberelőnybe isők kerültek előbb - vesztükre... A vendégek ugyanis elcsíptek egy korongot, és emberhátrányban is végigviték az akciót, Oberkofler lőtt köténygólt Rajnának.
Nem pörgött eléggé a Volán, de ez szerencsére megváltozott az első szünet után. Nekimentek a hazaiak a Linznek és két perc sem kellett az egyenlítéshez. Vas és Courchaine is belepiszkélt egy lövésbe, végül a magyar csatárnak adták a gólt. Lendüleltben maradt Benoit Laporte csapata, komoly helyzetei voltak a rutintalan kapus, Janny ketrece előtt. sajnos kimaradtak. McLean pedig büntetett, egyéni akcióból ismét vezetéshez juttatta a vendégeket. Ez teljesen megfogta a Fehérvárt, Rajna ugyan pár bravúrral segített, de Gaffal zicerénél ő is tehehetlen volt. És mert szegény embert az ág is húzza, a negyedik linzi gól úgy született, hogy egy erős lövés Szirányiról vágódott a kapuba... A katasztrofális második harmadot végül McLean második gólja zárta - a Linz tökéletesen sáfárkodott lehetőségeivel a védekezésben is nagyokat hibázó Volán ellen. Kilenc kapuralövésvől ütöttek négy gólt a vendégek...
Nem cserélt kapust a Fehérvár edzőúje, és valóban nem Rajnán múlt a komoly hátrány, ő a harmadik harmad elején is védte, amit lehetett. Laporte a sorokat variálgatta, de a linziek rutinosan őrizték az előnyt, továbbra is az történt, amit ők akartak. Emberelőnyök maradtak ki, úgy tűnt, nem lesz izgalom a hajrában. Nem is lett, bár Szabó Dániel jól eltalált kapáslövése Sofronon megpatanva még utat talált a vendégek kapujába. Első vereségét szenvedte el hazai jégen ebben az EBEL-szezonban a Volán. Benoit Laporte a küzdőszellemben is talált kiventivalót, és most először kifejezetten mérgesen értékelte csapata teljesítményét.
Fehérvár AV19 - EHC Liwest Black Wings Linz 2-5 (0-1, 1-4, 1-0)
Gl.: Vas, Szabó, illetve McLean 2, Oberkofler, Gaffal, Schofield.
Gl.: Vas, Szabó, illetve McLean 2, Oberkofler, Gaffal, Schofield.