Előkelő helyen zárta az Európa-bajnokságot - fehérváriakkal - a hetesrögbi-válogatott

Zágrábban mérkőzött a magyar női és férfi hetes rögbiválogatott az Európa bajnokságon. A férfiak a negyedik helyen végeztek, a csapatban szerepelt a fehérvári Cziffrus Richárd (Fehérvár Rugby Club). A női válogatottunk a 9. lett, itt Oláh Dorottya képviselte Fehérvár Rugby Clubot.
2022.06.15. 11:37 |

A magyar férfi hetesrögbi-válogatott bravúros teljesítménnyel a negyedik helyen végzett a kétkörös másodosztályú (Trophy) Európa-bajnokság első, zágrábi fordulójában.

A walesi származású, de évek óta Magyarországon élő – korábbi magyar válogatott – Gareth Lloyd irányította együttes a szombati csoportkörben Walestől 40-7-re kapott ki, majd Izraelt (33-19) és a házigazda horvát csapatot (28-17) is felülmúlta, így négyesében hét ponttal a második helyen jutott a legjobb nyolc közé. Ahol a magyar együttes a negyeddöntőben 26-0-ra legyőzte Luxemburgot, és olyan sportági nagyhatalmak mellett jutott a legjobb négy közé, mint Írország, Wales, valamint a sportágat “feltaláló” Anglia. A csapat az írekkel találkozott az elődöntőben, akiktől 52-0-ra kikapott, a harmadik helyért pedig Wales volt az ellenfél, amellyel szombaton a csoportkörben már összemérte erejét. Az esélyesebb walesiek hét célt szerezve 39-7-re nyertek.

Az ugyancsak 12 együttest felvonultató női tornán a magyarok a kilencedik helyen végeztek, miután az alsóházi rájátszásban előbb Izraelt győzték le (20-5), majd a viadalon másodszor is jobbnak bizonyultak Moldovánál (12-7). A Thomas Aponte vezette csapat szombaton csoportjában harmadikként zárt – és rosszabb pontkülönbsége miatt nem jutott nyolc közé -, akkor Moldovát legyőzte (12-7), de kikapott Georgiától (20-12) és Angliától (70-0) is. Az Európa bajnokság végeredménye a második, budapesti fordulót követően alakul ki, a tornát június 17-19 között a Budapest Rögbi Centrumban rendezik.