Előny az Albacompnál a bronzcsatában

Három bajnoki cím, és egy ezüstérem után története harmadik bronzérméért szállt harcba az Albacomp kosárlabda csapata az NB1-es bajnokság kisdöntőjében. A fehérváriak ellenfele az a Szolnoki Olaj KK, mely együttes az elmúlt szezonban bajnoki aranyérmet ünnepelte. A bronzpárharc első összecsapását a hozta a hazai csapat.
2008.05.28. 22:41 |

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok a két győzelemig tartó bronzpárharc első felvonásán, s a mérkőzés első felében felváltva tapsolhatott a fehérvári, illetve a szolnoki publikum. Az első negyed feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, Sabaliauskas nyitó-triplája lépéselőnybe billentette a Szolnokot, így a fehérvári duplék mindig csak egy pontos fordításra voltak elegendőek. Peresztegi Nagy Ákos, aztán védekezést váltott, s ez már hatékonyabb volt. McClendon és Radovic vezérletével ellépett az Albacomp, az első periódus végén már 10 pontos volt a hazai előny. A folytatásban továbbra is az Alba irányított, Bradford, Simon, Bencze és Hanga is rákapott a gyűrűre, míg a túloldalon kevésnek bizonyult a két amerikai, Hollins és Kelley ténykedése, a kék-fehérek tovább növelték előnyüket.

48-34-es állásnál fordultak a felek, s a játék képe is változott valamelyest a szünet után. Hollins és Kelley triplák sorával jelentkezett, s ennek köszönhetően feltört az Olaj, négy pontra közelítette meg az Albacompot, de nem rettentek meg a hazaiak. Peresztegi Nagy Ákos jókor kért időt, s a visszatérő Radovic, valamint Simon pontjai helyreállították a rendet, s a végjátékra ismét magabiztossá varázsolták a vezetést. A végén húsz pont fölé kúszott a két együttes közötti különbség, 90-68-ra nyert az Albacomp.

A két győzelemig tartó párharc állása 1-0 a fehérváriak javára, folytatás szombaton 18 órakor Szolnokon. Ha egyenlít az Olaj, akkor a jövő szerdai, fehérvári összecsapás dönt a bronzéremről.

Albacomp – Szolnoki Olaj KK 90-68 (28-18, 20-16, 23-24, 19-10)