Előny a Volánnál - A fehérváriak nyerték az elődöntő első mérkőzését

Az Interliga-győzelmet követően volt ideje rápihenni az Alba Volán-FeVitának a Borsodi Jégkorong Liga elődöntőjére, hiszen a nemzetközi diadal után két héttel korcsolyázott jégre ismét tétmérkőzésen Jan Jasko alakulata, nem kisebb téttel a vállán, mint hogy a bajnoki döntőért a Csíkszereda ellen is nyerni kell, egészen pontosan háromszor. A 62 év után ismét a magyar bajnokságban szereplő Sportclub az alapszakasz során kétszer is verte a fehérvári együttest, ezt a csorbát azonban a címvédő mindenképpen köszörülni kívánta a play-off-ban.  Alba Volán-FeVita – Sportclub Csíkszereda 4-1 (2-1, 2-0, 0-0)

2007.02.14. 21:09 |

A hétvégi válogatott túrán Ennaffati Omar, a a Volán kitűnő védője bokarepedést szenvedett, így számára véget ért a 2006-2007-es szezon, azonban a fehérváriak a Sportclub elleni első elődöntő-összecsapás nyitányán még nem érezték igazán a hátvéd hiányát, az 5. percben máris vezettek a hazai kék-fehérek: Gröschl passzával Fodor Szabolcs tört kapura, és Kucera kapus mamutjai között lötte a korongot a hálóba. A folytatásban is a fehérváriak voltak aktívabbak, emberelőnyben játszott a Volán amikor Poznik a kapuvasat találta telibe, majd a 10. percben egy bulit követően Kovács Csaba járhatta el gólöröm szolgáltatta táncát, 2-0. Ezután Jan Jasko legényei kicsit visszavettek az iramból, sőt emberfórba került a Csíkszereda és a létszámfölényt a 16. percben Papp Szabolcs váltotta gólra, 2-1.

A második játékrészt Palkovics kísérlete nyitotta, amit még védett a csíki kapus, azonban a 26. percben már tehetetlen volt a vendégportás. Palovcik lövését követően Kucera mellvédőjéről visszakerült a pakk a szlovák csatár elé, aki kisodródva egyből kapura csúsztatta a korongot, de az a kapuvas tövéről visszapattant a mezőnybe, majd Michal Stastny érkezett a leggyorsabban és az üresen hagyott ketrecbe emelte a játékszert, 3-1. Ezzel még nem volt vége a fehérvári villongásnak, a 26. percben a percekig tartó ápolásból visszatért Fodor Szabolcs saját maga második, csapata negyedik góljának örülhetett, jobb oldalról küldte a korongot a hálóba. A harmad hátralevő perceiben is inkább a hazaiak veszélyeztettek, Kucera sokat volt munkában, míg Budainak csak a periódus végén kellett hatástalanítania Sándor lövését.

A záró harmadban már szinte alig forogtak veszélyben a kapuk, az 53. percben Szőcs lövését kellett Budainak védenie, majd két perccel a vége előtt Palkovics használhatta volna ki Kucera kapus bődületes hibáját, de a fehérvári csatár kisodródott helyzetből fonákkal az üres kapu helyett a kapuvasra helyezte a pakkot.
 Az Alba Volán-FeVita 4-1-es győzelmével előnyre tett szert az elődöntő párharcában. Folytatás csütörtökön 18 órakor.

Alba Volán-FeVita – Sportclub Csíkszereda 4-1 (2-1, 2-0, 0-0)