-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Elnöki sajtótájékoztató az idei civil támogatásokról
A város 2008-as költségvetésének civil szervezeteket érintő részeiről tartott sajtótájékoztatót szerdán Juhász László a Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke. A bizottság elnöke úgy fogalmazott, hogy ha a szerteágazó civil támogatásokat összeadnánk a költségvetésben akkor több száz millió forint lenne ez az összeg. Kiemelte, hogy a tavalyi költségvetésben mintegy húszmillió forintot állt rendelkezésre a civileknek pályázati önrész alap címen, idén harmincmillió forintot szán a város az önrészének biztosítására. Az 5-5 milliós kerettel rendelkező Ifjúsági Alapot márciusban, a Civil Alapot pedig várhatóan nyár elején hirdetik meg.
2008.02.28. 06:58 |
A város 2008-as költségvetésének civil szervezeteket érintő részeiről tartott sajtótájékoztatót szerdán Juhász László a Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottságának elnöke. A bizottság elnöke úgy fogalmazott, hogy ha a szerteágazó civil támogatásokat összeadnánk a költségvetésben akkor több száz millió forint lenne ez az összeg. Kiemelte, hogy a tavalyi költségvetésben mintegy húszmillió forintot állt rendelkezésre a civileknek pályázati önrész alap címen, idén harmincmillió forintot szán a város az önrészének biztosítására. Az 5-5 milliós kerettel rendelkező Ifjúsági Alapot márciusban, a Civil Alapot pedig várhatóan nyár elején hirdetik meg.A civil támoigatások terén Juhász László kiemelte, hogy idén is folytatódik a közüzemi hozzájárulás, ami azt jelenti, hogy a közületi és a lakossági tarifa közti különbséget kifizeti a város önkormányzata a helységgel rendelkező szervezeteknek. Elhangzott, hogy a Civil Szervezetek Napját, amit ősz elején rendeznek, mintegy másfél millió Forinttal támogatja az önkormányzat. A kisebbségi önkormányzatok támogatása növekedett az idén, így a kilenc kisebbség már 1.2 milliós támogatásban részesül havonta. A bizottság elnöke kiemelte, hogy Székesfehérvár 23 olyan civil szervezettel kötött együttműködést, mely feladatot vállal át az önkormányzattól. Elkülönített keretből támogatják a Börgöndi Repülőnapot és a Fehérvári Zenei Napokat, valamint egy Civil ház létrehozását is tervezi a város önkormányzata.