-
Átadták az ösztöndíjakat
Ünnepélyes keretek között, a Városháza Dísztermében adták át kedden délután az Alba Regia Ösztöndíjakat. A második félévben 49, Székesfehérváron tanuló egyetemi hallgató részesül a tanulmányait segítő támogatásban. A város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a pályázaton nyertes fiataloknak.
2026.04.28. -
Bernáth Béla köszöntése
95. születésnapja alkalmából köszöntötte Székesfehérvár nevében Bernáth Béla nyugállományú ezredest Lehrner Zsolt. Az alpolgármester a város ajándékcsomagja mellett, jókívánságok kíséretében adta át a miniszterelnök által aláírt gratuláló levelet az ünnepeltnek.
2026.04.28. -
Okostanterem a Telekiben
Modern, digitális eszközökön, VR szemüvegekkel tanulhatnak a diákok a Teleki Blanka Gimnáziumban. Az intézmény okostanterme az egyik székesfehérvári cég segítségével valósulhatott meg.
2026.04.29. -
Átadták az ösztöndíjakat
Átadták az Alba Regia ösztöndíjakat a Városháza dísztermében. A 2025/2026-os tanév második félévében összesen 49 hallgató részesült támogatásban kiemelkedő tanulmányi eredményének köszönhetően.
2026.04.29.
Élménydús hét az MH 43. ezred gyermekfelügyeletével
Számháború, kalandpark, közelharc bemutató, kézműves foglalkozások, sőt, még íjászkodás és légpuska-lövészet is fogadta a Székesfehérvár Helyőrségben szolgáló katonák és honvédelmi alkalmazottak gyermekeit a számukra, az MH 43.Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred által szervezett nyári napközis gyermekfelügyelet első hetében.
2022.07.29. 14:02 |
A helyőrségben dolgozók ,,csemetéinek” nyári foglalkoztatását három turnusban, több éve a székesfehérvári alakulat látja el.
Céljuk, hogy a nyári szünidő ideje alatt – amíg a szülők munkájukat végzik - megoldást nyújtsanak gyermekeik elhelyezésére, felügyeletére. Az eseménydús hét balesetvédelmi, egészségügyi oktatással indult, amelynek keretében a kicsik megtanulhatták, miként kell ellátni a sebesült, vagy balesetet szenvedett társukat. Technikai és közelharc bemutatót is tartottak számukra, de sorversenyben, számháborúban is megmérettethették magukat, míg a Honvéd Szondi György Sportegyesület tagjai közreműködésében az íjászkodást és a légpuska-lövészetet is kipróbálhatták.
Élménydús hét gyerekeknek az MH 43. ezrednél