Elmaradt a csoda - nem jutott a rájátszásba a Volán

Pedig kezdetben minden úgy alakult, ahogy reméltük. A Znojmo három gólos vezetést szerzett a Bolzano ellen, Háriék pedig megtették a magukét és 2-1-re győztek Grazban. Az EBEL középszakaszának záró fordulójában a Fehérvár AV 19 csak úgy juthatott volna tovább, ha a Bolzano egyetlen pontot sem szerez, de az olaszok egyenlítettek és két ponttal zárták az utolsó kört.
Graz - Fehérvár AV 19 1-2 (0-1, 1-0, 0-1) Gólszerző: Oberkofler, ill. Latendresse, Hári.

2018.03.04. 20:12 |

Grazban és Bolzanoban is remekül indult a Volán számára a középszakasz utolsó fordulója. Ausztriában Latendresse már öt perc után előnyhöz juttatta a fehérváriakat, a Znojmo pedig hengerelt Dél-Tirolban. Előbbi nem volt meglepő, hiszen az utolsó helyen záró graziak több kulcsembere már távozott az együttestől. Az viszont, hogy a liga egyik legpocsékabb idegenbeli mérlegével rendelkező csehek húsz perc alatt 3-0-val lerohanják a Bolzanot, minden valószínűsíthető forgatókönyvet felülírt. Ha így maradt volna, a Volán a második helyen továbblép a rájátszásba.

De nem... A második harmadban változott a kép: a Graz és a Bolzano is egyenlített. A Volán viszont nem adta fel és Hári János találata révén a záró harmad dereka felé ismét egy gólos előnybe került, amit meg is tartott a meccs végéig. Sajnos tudtuk jól, ha a Bolzano legalább egy pontot szerez, pontazonossággal zárnak a fehérváriakkal, és az egymás elleni eredmények alapján a Rókák mennek tovább. Mire a Volán befejezte Grazban, Olaszországban még hátravolt pár perc a rendes játékidőből és a reményből. Aztán a túlórára tolódott a döntés, amivel eldőlt a Volán sorsa.

A Volán 20 ponttal az alsóház harmadik helyén zárt. A Bolzano 21 ponttal a második, a Dornbirn 28 egységgel az első helyen jutott a playoffba.

Graz - Fehérvár AV 19 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)

Gólszerző: Oberkofler, ill. Latendresse, Hári.