-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Elismeréseket adtak át Semmelweis nap alkalmából Székesfehérváron
Semmelweis Ignácra emlékeztek kedden délután Székesfehérváron az egészségügyben dolgozók. Az ünnepség hagyományosan a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár falán látható Semmelweis-dombormű megkoszorúzásával kezdődött, majd a Hiemer-házban elismeréseket adtak át az egészségügyi alapellátásában dolgozó orvosoknak, védőnőknek, nőgyógyászoknak áldozatos munkájuk jeléül. Dr. Kecskés Józsefnének, a Család- és Nővédelmi Központ főnővérének munkatársi címet adományozott a város önkormányzata.
2009.06.30. 17:58 |
Semmelweis Ignácra emlékeztek kedden délután Székesfehérváron az egészségügyben dolgozók és a város vezetői. Az ünnepség hagyományosan a Vörösmarty Mihály Megyei Könyvtár falán látható Semmelweis-dombormű megkoszorúzásával kezdődött, majd a Hiemer Házban elismeréseket adtak át a városvezetők a város egészségügyi alapellátásában dolgozó orvosoknak, védőnőknek, nőgyógyász orvosoknak áldozatos munkájuk jeléül. Dr. Kecskés Józsefnének, a Család- és Nővédelmi Központ főnővérének munkatársi címet adományozott a város önkormányzata.
A Székely János Jenő által 1992-ben készített emléktáblánál a város képviseletében Viniczai Tibor alpolgármester és Östör Annamária Egészségügyi Bizottság elnöke is koszorúzott. Östör Annamária beszédében méltatta az egészségügyi dolgozókat, akik a nehéz gazdasági helyzetben is emberileg és szakmailag egyaránt kiemelkedően teljesítenek.

A Hiemer-házban tartott ünnepségen Warvasovszky Tihamér polgármester párhuzamot vont Semmelweis Ignác nagysága és az egészségügyben dolgozók között: „Biztos vagyok benne, hogy Önök is Semmelweis Ignác hasonlóan lelkiismeretesen, kötelességtudóan dolgozva mindent megtesznek azért, hogy az orvostudomány előbbre haladjon.” A polgármester kitért az egészségügyi dolgozók munkakörülményeinek javítására is, így az elmúlt egy év fejlesztéseire: a Maroshegyi, a Farkasvermi és Mészöly Géza úti rendelők felújítására.
Semmelweis nap alkalmából munkatársi cím adományozásával idén Dr. Kecskés Józsefné a Család- és Nővédelmi Központ főnővérének hosszú évek óta tartó lelkiismeretes munkáját ismerték el. Dr. Kecskés Józsefnét váratlanul érte az elismerés, mint mondta munkájában számára a kihívást a betegek fájdalmainak enyhítése jelenti.

A Hiemer-házban tartott ünnepségen Warvasovszky Tihamér polgármester párhuzamot vont Semmelweis Ignác nagysága és az egészségügyben dolgozók között: „Biztos vagyok benne, hogy Önök is Semmelweis Ignác hasonlóan lelkiismeretesen, kötelességtudóan dolgozva mindent megtesznek azért, hogy az orvostudomány előbbre haladjon.” A polgármester kitért az egészségügyi dolgozók munkakörülményeinek javítására is, így az elmúlt egy év fejlesztéseire: a Maroshegyi, a Farkasvermi és Mészöly Géza úti rendelők felújítására.
Semmelweis nap alkalmából munkatársi cím adományozásával idén Dr. Kecskés Józsefné a Család- és Nővédelmi Központ főnővérének hosszú évek óta tartó lelkiismeretes munkáját ismerték el. Dr. Kecskés Józsefnét váratlanul érte az elismerés, mint mondta munkájában számára a kihívást a betegek fájdalmainak enyhítése jelenti.
Az Egészségügyi Minisztérium keddi budapesti, központi Semmelweis-napi ünnepségén László Béláné, a Fejér Megyei Szent György Kórház IV. sz. Belgyógyászati Osztályának főnővére a Pro Sanitate kitüntetést vehette át dr. Székely Tamás egészségügyi minisztertől.
2009-ben a következő dolgozók részesülnek jubileumi jutalomban:
2009-ben a következő dolgozók részesülnek jubileumi jutalomban:
40 éves közalkalmazottként eltöltött idő alapján:
Dr. Kecskés Józsefné a Család- és Nővédelmi Központ asszisztense, Farkas Lászlóné a Család- és Nővédelmi Központ asszisztense, Bauer Lászlóné a Védőnői Szolgálat iskolavédőnője, Horváth Sándorné az Ifjúság-egészségügyi Szolgálat asszisztense
30 éves közalkalmazottként eltöltött idő alapján:
Dr. Zupkó Mária Kelemen B. u. rendelő - felnőtt háziorvosa, Dr. Szőke Katalin nőgyógyász a Család- és Nővédelmi Központ orvosa, Dr. Nagy László nőgyógyász, a Család-és Nővédelmi Központ vezető főorvosa, Horváthné Gál Judit a Család- és Nővédelmi Központ asszisztense, Királyné Kiss Veronika a Védőnői Szolgálat iskolavédőnője
Az ÁNTSZ Közép-dunántúli Regionális Intézete "Kiváló védőnő"-i díjjal ismerte el Dr. Keresztury Lászlóné iskolavédőnő, csoportvezető védőnő szakmai munkáját.
30 éves közalkalmazottként eltöltött idő alapján:
Dr. Zupkó Mária Kelemen B. u. rendelő - felnőtt háziorvosa, Dr. Szőke Katalin nőgyógyász a Család- és Nővédelmi Központ orvosa, Dr. Nagy László nőgyógyász, a Család-és Nővédelmi Központ vezető főorvosa, Horváthné Gál Judit a Család- és Nővédelmi Központ asszisztense, Királyné Kiss Veronika a Védőnői Szolgálat iskolavédőnője
Az ÁNTSZ Közép-dunántúli Regionális Intézete "Kiváló védőnő"-i díjjal ismerte el Dr. Keresztury Lászlóné iskolavédőnő, csoportvezető védőnő szakmai munkáját.