-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Elindultak a fehérvári Magyar Speciális Mentők Srí Lankára
A Magyar Rádió értesülése szerint a hétfőn a kora esti órákban Srí Lankára utazott a miskolci és a fehérvári speciális mentők, illetve a Baptista Szeretetszolgálat három munkatársa, és kedden még ketten követik őket. Feladatuk a magyar segélyszállítmány érkezésének előkészítése. Pavelcze László, a Magyar Speciális Mentők vezetője elmondta, mentőalakulat egyelőre nem utazik a katasztrófa-sújtotta területre, de a civil szervezetek részéről a miskolci, illetve a székesfehérvári speciális mentők, valamint a Baptista Szeretetszolgálat közös 12 fős mentőalakulata is készenlétben van.
A Magyar Rádió értesülése szerint a hétfőn a kora esti órákban Srí Lankára utazott a miskolci és a fehérvári speciális mentők, illetve a Baptista Szeretetszolgálat három munkatársa, és kedden még ketten követik őket. Feladatuk a magyar segélyszállítmány érkezésének előkészítése. Pavelcze László, a Magyar Speciális Mentők vezetője elmondta, mentőalakulat egyelőre nem utazik a katasztrófa-sújtotta területre, de a civil szervezetek részéről a miskolci, illetve a székesfehérvári speciális mentők, valamint a Baptista Szeretetszolgálat közös 12 fős mentőalakulata is készenlétben van.
Elmondta: az utazás célja egyelőre a mentésirányítás lesz. Felmérik továbbá, hogy milyen segítség kell a helyi lakosoknak és hatóságoknak, a felszerelést, illetve a mentőkutyát csak azután küldik utánuk.
Közölte: a miskolci és a székesfehérvári speciális mentőcsoport és a baptista szeretetszolgálat közösen tart készenlétben egy mentőcsoportot és amennyiben szükség lesz rájuk, ezt a csapatot is "kikérik". A baptista világszövetség önkénteseinek felkérésére utaznak ki - tette hozzá.