Elindult a szezon – bronzéremmel kezdett az Alba Triatlon SE

Hosszas várakozás, és viszontagságok után, lemondott versenyeket követően végre elindult a honi triatlonos szezon. Rendhagyó módon rögtön országos bajnoksággal kellett kezdeni: Balatonbogláron duatlonban osztottak bajnoki érmeket.

2021.04.27. 08:40 |

Nem szokványos időket élünk, így a legtöbben annak is örültek, hogy április végén végre versenyezni lehetett. Balatonbogláron a legkisebbektől a legrutinosabbakig, mindenki rajthoz állhatott a duatlon országos bajnokságon. Az Alba Triatlon SE szinte valamennyi futamban képviselte a fehérvári színeket – csak a serdülő hölgyeknél nem volt albás induló két sérülés miatt. A klub ezúttal is avatott újoncot, és a két nap alatt közel negyven versenyzővel állt rajthoz. A most már rendszeres TOP10-es versenyző, Lédeczi Péter a felkészülés alatt nem csak a kilométereket, a koronavírust is legyűrte, így szerzett – a történtek figyelmében kifejezetten – értékes tizenegyedik helyezést az ifjúságiak mezőnyében. A hosszú távú specialista, idén sokadik Ironman-távú versenyére készülő Hergovics Gábor pedig megmutatta, hogy a sprint számban is van keresnivalója, korosztályában harmadik lett, ezzel megszerezte az Alba első idei bajnoki érmét! Az Alba korábbi versenyzője, Dévay Márk a sprint futamban a sokak szerint az olimpiai pontszerzésre is esélyes Bicsák Bence mögött második lett, a dobogó harmadik fokára abszolútban a tiszaújvárosi Kovács Gyula állhatott fel. A hölgyeknél a másik szinte biztos olimpiai résztvevő, Bragmayer Zsanett győzött nagy fölénnyel Sárszegi Noémi, és Bukovszki Tünde előtt.

4.KOVÁCS ZOLTÁN József

1. Az élvonaltól búcsúzó Diósgyőr otthonában zárja a szezont vasárnap a MOL Fehérvár FC

Május 9-én, vasárnap 17:30 órakor a már kiesett DVTK otthonában játssza a 2020-2021-es bajnoki szezon utolsó mérkőzését a Vidi.

2021.05.07.
  2. Labdarúgó válogatott: öt Vidi-játékos van a bő EB-keretben

Marco Rossi szövetségi kapitány kihirdette a részben hazai rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságra készülő magyar válogatott bő, 30 fős keretét. A két csoportmeccsét is Budapesten játszó nemzeti csapat Ausztriában edzőtáborozik, majd két felkészülési meccset is játszik. A keretben Bolla, Fiola, Hangya, Nego és Nikolics személyében öt Mol Fehérvár-játékos szerepel.

2021.05.06.
  3. Elkezdődött az atlétikai versenyszezon - az U16 és U14 korosztály sikerei a Bregyóban

A legfiatalabb versenyzők, a 12-13 és a 14-15 évesek területi kvalifikációs versenyével elstartolt az atléták versenyszezonja. Az ARAK fiataljai hazai pályán bizonyítottak, számolatlanul értek el egyéni csúcsokat, amelyekért nem maradt el az arany, ezüst és bronzérem sokasága.

2021.05.04.
  4. Kettős emberhátrányban, hosszabbításban kapott ki a Vidi a Magyar Kupa döntőjében

2019 után játszott ismét Magyar Kupa-döntőt a Mol Fehérvár, az ellenfél ezúttal az Újpest volt. A bajnokságban rendre kiütötte a lilákat a Vidi, ezúttal az első félidőben egyik csapat sem tudott betalálni. Helyzet alig volt a második játékrészben, de az utolsó percben, majd a hosszabbításban is kiállítottak egy fehérvárit, végül pedig egy jól eltalált lövés döntött az Újpest javára.