-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Elhunyt dr. Glósz Ervin Efrém Székesfehérvár Díszpolgára
Glósz Ervin atya 1929-ben született Budapesten. 1948-ban lépett be a Ciszterci Rendbe, s két évet töltött Zircen. A rend állami feloszlatása után Székesfehérvárott, aztán Szegeden folytatta teológiai tanulmányait. 1953-ban szentelte pappá Shvoy Lajos püspök. Lelkipásztori szolgálatát mindig, mindenkor erőt adó hittel, derűvel és hozzáértéssel végezte. Dr. Glósz Ervint Székesfehérvár Önkormányzata saját halottjának tekinti. A plébánostól 2010. november 10-én, szerdán vesznek végső búcsút.
2010.11.06. 10:18 |
Glósz Ervin atya 1929-ben született Budapesten. 1948-ban lépett be a Ciszterci Rendbe, s két évet töltött Zircen. A rend állami feloszlatása után Székesfehérvárott, aztán Szegeden folytatta teológiai tanulmányait. 1953-ban szentelte pappá Shvoy Lajos püspök. Lelkipásztori szolgálatát mindig, mindenkor erőt adó hittel, derűvel és hozzáértéssel végezte.

Papi működését – káplánként – Adonyban kezdte, majd Dunabogdányban, Ercsiben, Besnyőn, Nagytétényben és Solymáron működött. Teológiából Budapesten doktorált. 1968-ban került Székesfehérvárra, a Vasútvidéki plébániára, ugyanekkor kapta a székesfehérvári kórház kórházlelkészi megbízatását. 1974-ben plébánosi kinevezést kapott és először a Prohászka templomba, majd 1976 júniusától Székesfehérvár öreghegyi plébániájára került, ahol egészen 2007-ig töltötte be e hivatalt. 1976-tól 2007-ig, mint börtönlelkész is szolgált Székesfehérváron, a Fejér Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben. 1977-78-ban a hívekkel társadalmi munkában felépítették az új, emeletes plébániaépületet, felújították a templomot, új orgonát építettek.
A rendszerváltást követően újjáépítették a második világháborúban megsemmisült Szent Donát kápolnát, s felelevenítették az augusztus eleji Donát-búcsúk évszázados városi hagyományát. A 2000-es évek elején – irányításával – ismét bővítették az öreghegyi Magyarok Nagyasszonya templomot, valamint felújították a börgöndi Szent Antal kápolnát. 1994-től 2007-ig ellátta Pákozd lelki gondozását, a pákozdi plébániatemplomot és orgonáját 2006-ban újíttatta fel.
2008-ban negyvenéves kórházlelkészi szolgálatát a Fejér Megyei Közgyűlés ismerte el a Pápay Ágoston díj odaítélésével, majd 2009-ben a városért végzett áldozatos, önzetlen munkáját elismerve Székesfehérvár díszpolgárává választotta Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése.
Dr. Glósz Ervint Székesfehérvár Önkormányzata saját halottjának tekinti. A plébánostól 2010. november 10-én, szerdán vesznek végső búcsút. Délután kettő órakor az Öreghegyi Plébániatemplomban gyászmisét tartanak, majd utána közös menetben kísérik utolsó útjára, a Szent Donát-kápolnában kialakított sírhelyhez.