-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Elfogadta a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás költségvetését a Társulási Tanács
Ezévi első ülését tartotta csütörtökön délelőtt a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás Társulási Tanácsa. Az ülés napirendjei közül a legfontosabb a 2010-es költségvetés megvitatása és elfogadása volt. A társulás ebben az évben 622 millió forinttal gazdálkodhat, melynek jelentős része – közel 50%-a – szolgálja a székesfehérvári és kistérségi feladatokat egyaránt ellátó szociális alapszolgáltató intézmény működését.
2010.02.05. 09:07 |
Ezévi első ülését tartotta csütörtökön délelőtt a Székesfehérvári Többcélú Kistérségi Társulás Társulási Tanácsa. Az ülés napirendjei közül a legfontosabb a 2010-es költségvetés megvitatása és elfogadása volt. A társulás ebben az évben 622 millió forinttal gazdálkodhat, melynek jelentős része – közel 50%-a – szolgálja a székesfehérvári és kistérségi feladatokat egyaránt ellátó szociális alapszolgáltató intézmény működését. A Székesfehérvári Kistérségi Szociális Alapszolgáltatási Központ tevékenysége évről-évre bővül és ugyancsak dinamikusan gyarapszik az ellátotti kör. Ettől az évtől kezdődően az intézmény már Gyermekjóléti Központot is működtet. A Társulás továbbra is ellátja az évek óta végzett feladatokat, így például a kistérségi központi orvosi ügyelet működtetését, a logopédiai ellátást, a nevelési tanácsadást, a társult önkormányzatok belső ellenőrzését. Emellett szervezi a pályaválasztási tanácsadást és ezt egészítik ki az egyéb, eseti közös feladatok. A Tanács meghatározta első félévi munkatervét, a tervezett feladatok között szerepel tevékenységük további bővítése, például a bölcsődei férőhelyfejlesztésben való részvétel, valamint igény esetén családi napközik működtetésének vállalása. Ez utóbbi témáról elsősorban a lehetőségek felvázolásával önálló napirendként a mostani ülésen is szó esik.
Mindezek mellett két beszámolót hallgattak meg, tájékozódott a Tanács az internet alapú telefonszolgáltatás lehetőségéről és szó esett az Orvosok Háza működtetésének jelenlegi és jövőbeni költségeiről is.