-
Kezdődnek az óvodai nyílt napok
A Rákóczi Utcai Óvoda nyílt napjával március 18-án, szerdán megkezdődnek a városi fenntartású óvodák nyílt napjai. A beiratkozásra pedig április 27-29. között lesz lehetőség. Az óvodavezetők és az óvónénik szeretettel várjak az ismerkedési alkalmakra a gyermekeket és szüleiket.
2026.03.16. -
Talpra magyar flashmob
A március 15-i hétvégén érdemes volt nyitott szemmel járni a városban, a Vörösmarty Színház több helyszínen ünnepi flashmobra készült. Vasárnap az Alba Plazánál, a Vörösmarty Színháznál, és a Városház téren is tartottak villámcsődületet.
2026.03.15. -
Megnyílt a Rajzos
A Juhász Gyula utca 2. szám alatt, a korábbi farmerbolt helyén hivatalosan is megnyílt Székesfehérvár legújabb kultúrkávézója. A Rajzos fantázianevű kávézó és bár élőzenével, beatbox-szal, improvizációs színházzal, könyvbemutatókkal, felolvasóestekkel és számos más kulturális programmal várja majd vendégeit.
2026.03.13. -
Drónverseny középiskolásoknak
A résztvevő csapatok négy hónapnyi felkészülése és gyakorlása után a pénteki elődöntővel megkezdődött az ország első középiskolai drónversenye. Az Alcoa Keréktermék Gyár és az Alba Innovár Digitális Élményközpont által szervezett különleges versenyen komoly izgalmak várták a résztvevő középiskolásokat.
2026.03.13.
Élethű hajómodellek versenyeztek a Palotavárosi tavon a Vreba László Emlékversenyen
Régóta szervez versenyeket a modellező egyesület és egy évtizede nevezték el a fehérvári modellezők Vreba Lászlóról, Laci bácsiról a versenyt, aki nagyon sok fehérvárival tanította meg az élethű hajómodellek építését.
Korábban a Szabadművelődés Házában volt a modellező szakkör és a klubhelyiség és a Csónakázó-tavon rendezték a versenyeket. A HOFESZ által gondozott Palotavárosi tavakra azért költöztek, mert a kis hajómodellek a vízen érzékenyek a szélre és déli tó csücske jóval szélvédettebb itt, mint a Csónakázó-tó.
Fejér Károly a verseny főszervezője elmondta, hogy Pécsről, Debrecenből, Miskolcról, Szegedről, Sarkadről, Békésről, Győrből, Mosonmagyaróvárról és Révkomáromból is érkeztek résztvevők a fehérvári versenyre.
Ezek a modellek egy-egy valóságban létező hajó kicsinyített másai. A versenyen egyébként nyolc kategóriában indulnak a hajók, melyek között van ifjúsági, működő gőzhajó, teljesen egyedi anyagokból épített és gyári modell kategória is. A verseny egy műszaki vizsgálattal kezdődik, hogy mennyire élethű és méretpontos illetve milyen a kidolgozottsága, majd két futamban kell végigmenni egy háromszög alakú pályán a bóják érintése nélkül a vízen. Itt a kikötést és a hátramenetet is be kell mutatniuk a versenyzőknek.
Egy ilyen, egyedi anyagokból készült hajómodell akár évekig is épülhet. Vreba László, aki a Gárdonyi Géza Művelődési Ház portása volt, az éjszakai műszakoknak köszönhetően évente akár 2-3 hajót is elkészített.