Élet-halál harcot vívott az Alba Volán az Olimpijával

Benk, Kovács, Martz, Guerriero. Négy játékos hiányzott betegség és sérülés miatt az Alba Volán SC csapatából az EBEL 46. fordulójában, amikor élet-halál harcot vívtak a kék-fehérek. A tabella 10. helyén álló fehérváriak az öt pont előnnyel kilencedik Olimpija Ljubljanát fogadták. A győzelem reményében, még megfogyatkozva is.
2009.01.16. 20:33 |

Az előrelépés szempontjából nagyon fontos találkozón az Alba Volán kezdett nagyobb lendülettel, és a 2. percben Palkovics távoli lövését, és Ocskay zavarását védte be a vendégek kapusa, így gyorsan előnyhöz jutottak a hazaiak. A folytatásban sok hibával játszottak ugyan a felek, de mindkét oldalon mentek mint a meszes a játékosok, így élvezetes iram jellemezte az első harmadot, azonban több gól nem született.

A második játékrészben hősiesen harcolt a Volán az eredmény tartásáért, és ezt fegyelmezett játékkal tette. Az idő előrehaladtával mezőnyben egyre inkább kiütközött, hogy az Olimpija jóval több mezőnyjátékost mozgathat, de tulajdonképpen a helyzetek minőségén, és talán mennyiségén sem látszott ez meg.

A záró periódusban jóval többet támadott az Olimpija, de Szuper Levente hatalmas bravúrok sorával tartotta a lelket a fáradó hazaiakban. Azért Sila kapusnak is akadt dolga a játékrészben, nem unatkozhatott, különösen a hajrában. A vége előtt nem sokkal azon töprenghettek a szlovénok, hogy mikor hozzák le kapusukat, és támadjanak mindent egy lapra feltéve, amikor Palkovics szerzett korongot, a harmadba korcsolyázott, kivárt a végletekig és álompasszal hozta kihagyhatalan helyzetbe Vaszjunyin Artyomot, 2-0. A meccs eldőlt, de a vendégek szépíteni akartak, ezért lehozták kapusukat, de hiába, a 60. perc legvégén Sofron passzából Nagy Gergő üreskapus góllal állította be a 3-0-s végeredményt.

Alba Volán SC – Olimpija Ljubljana 3–0 (1-0, 0-0, 2-0)