Élen az Albacomp a nyíregyházi siker után

A Nyíregyházán aratott pénteki sikerével élre állt a férfi kosárlabda NB I-ben az Albacomp csapata. Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője a meccs után úgy nyilatkozott a bb1.hu kosárlabda szakportálnak, hoy nagyon kemény mérkőzés volt. Annak köszönhetjük győzelmünket, hogy a végén sikerült felőrölnünk az ellenfelünket.
Marso-Vagép NYKK - Albacomp Fehérvár 63-71
2011.12.03. 12:12 |

Marso-Vagép NYKK - Albacomp Fehérvár 63-71 (19-14, 16-23, 21-21, 7-13)
legjobb pontdobók: Djogo 20, illetve Simon 18

Szokatlan felállásban kezdett a Nyíregyháza, alkalmazkodva az Albacomp magas szerkezetéhez. Be is jött Ferenczi Tamás húzása, hiszen az először kezdőbe jelölt Papp Iván 5 pontjával gyorsan fordítottak Hollis zsákolását követően. Nem hozott kosáresőt a folytatás, a 9. percben még csak 10-10 állt az eredményjelzőn. A negyed hajrája a nyíregyháziaké volt, amihez kellettek a kispadról beszálló Djogo triplái, valamint László ügyes betörései.

A második negyed eleje is a nyíregyháziak elképzelése szerint alakult. A csendesebb Miskovics duplája, és Djogo újabb hárompontosa után már tíz pont volt a felek közti differencia. A fehérváriaktól elsősorban Hollis kosarazott ponterősen, sokáig egymaga tartotta versenyben a csapatát. Az etap végére többször is pontatlanná váltak a piros-kékek, amit Braniszlav Dzunics tanítványai kíméletlenül kihasználtak. Simon büntetői előbb az egyenlítést jelentette a vendég gárdának, majd El-Amin utolsó pillanatban elengedett közelijével már ők tartottak előrébb.

A nagyszünet után is hasonlóan alakult a mérkőzés koreográfiája, mint az előző negyedben. Keller révén még az első kosarat az Albacomp szerezte, azonban a folytatásban megfordította az állást a Ferenczi-legénység. Miskovics és Fekete játékkapcsolatára láthatóan nagyon készült a Fehérvár, de ezekben a percekben a szerb center be-betalált. Kellett László és Djogo újabb trojkája is ahhoz, hogy ismét tisztes távolság alakuljon ki. Chism büntetőivel fújt riadót csapatának, amire honfitársa, Hollis is hamar eszmélt. Olvadt a különbség, sőt Simon hármasával újra a kék-fehérek vezettek.

Sitku és Keller kosárváltásával indult a záró játékrész. Ezután több támadást is elkapkodtak a hazaiak, amit azonnal kihasznált az Albacomp. El-Amin kosara után már 6 pont volt a fehérvári fór, amire kénytelen volt Ferenczi Tamás időkéréssel reagálni. Nem hozott változást ez sem, mert mindkét együttes képtelen volt betalálni a másik gyűrűjébe. A nyírségieknek még a gyűrűről kicsorgó labdát sem sikerült visszapöckölniük, többszöri támadólepattanó megszerzése után. A különbség maradt, az idő telt, ami Simonéknak kedvezett. Az NYKK sorra szalasztotta el a lehetőséget. Noha egy pillanatra még felcsillant a remény egy labdaszerzést követően, de Papp triplája kihullott, amivel végleg eldőlt a mérkőzés.