Elcsúszott a sáros kaposvári pályán a Videoton

A címvédő Videoton meglepetésre vereséget szenvedett az eddig nyeretlen Kaposvár otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójának szombati játéknapján. A sáros, mély talajú pályán az első percekben a Videoton a kapuja elé szorította a Rákóczit, ezután azonban végig az történt a pályán, amit a házigazda akart. A vezetést egy pontrúgást követően a 13. percben szerezték meg a hazaiak, majd a második félidőben ismét Peric volt eredményes. Jövő héten a DVTK ellen javíthat a Vidi a Sóstón.
2011.07.31. 06:09 |
 A címvédő Videoton meglepetésre vereséget szenvedett az eddig nyeretlen Kaposvár otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 3. fordulójának szombati játéknapján. A sáros, mély talajú pályán az első percekben a Videoton a kapuja elé szorította a Rákóczit, ezután azonban végig az történt a pályán, amit a házigazda akart.

Ehhez a rossz talajhoz a hazai labdarúgók tudtak jobban alkalmazkodni, és az első 45 percben nem csak fölényben játszottak, de több helyzetet is kidolgoztak. A vezetést egy pontrúgást követően a 13. percben szerezték meg a hazaiak, Kulcsár tekert középre egy szabadrúgást, Peric pedig 6 méterről úgy fejelte a kapuba a labdát, hogy az a vizes füvön felgyorsult, így Tujvelnek esélye sem volt a védésre. A bekapott gól szemmel láthatóan megfogta csapatunkat, a hazaiak pedig szorgalmasan dolgozták ki az újabb és újabb helyzeteket. Jellemző, hogy a 22. percben négy szögletet is elvégezhettek a kaposváriak zsinórban, szerencsére újabb gólt nem szereztek az első játékrészben a vendéglátók. A mi részünkről egy helyzetecskét jegyezhettünk fel az első 45 percben, Sándor György a 37. percben lőtt nagy erővel, ballal kapura, azonban nem okozott gondot a hazai kapusnak ártalmatlanítani ezt a lövést.
A második félidő elején Peric két perc alatt eldönthette volna a meccset, de mindkét ziccerét kihagyta. Sajnos a Vidiből hiányzott az átütő erő, a hazaiak viszont végig extázisban játszottak, a mérkőzés egészét tekintve pedig sokkal több helyzetet alakítottak ki. Peric és Kulcsár is jól játszottak, a két gólt szerző Peric második találata szép volt, igaz elképzelhető, hogy ez a gól leshelyzetből született, de a Kaposvár érdemeiből ez semmit nem von le. Nehéz sorozaton van túl Sisa Tibor csapata, hiszen a bronzérmes Fradival kezdték a bajnokságot (2-2) majd a Magyar Kupa-győztes Kecskemét (0-4) után a bajnoki cím védője következett, és ezúttal begyűjtötték a 3 bajnoki pontot. Jövő héten, hazai pályán javíthat a Vidi a DVTK ellen.