-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Éjszakai vezetést gyakoroltak Székesfehérvár fölött a helikopter pilóták
Több olvasónk is jelezte szerkesztőségünk felé, illetve a Székesfehérvári Rendőrkapitányság ügyeletére is sokan telefonáltak, hogy szerdán este helikopterek hangjától volt zajos az Öreghegy és a Felsőváros. Visi Tibor ezredes az ÖHP parancsnoki irodavezetője kérdésünkre elmondta, hogy a Szolnoki Helikopterbázis pilótái szereztek jogosultságot éjszakai repülésre a Kiskút útja mellett, a kerítésen belül található leszállópályára.
2009.05.07. 07:46 |
Több olvasónk is jelezte szerkesztőségünk felé, illetve a Székesfehérvári Rendőrkapitányság ügyeletére is sokan telefonáltak, hogy szerdán este helikopterek hangjától volt zajos az Öreghegy és a Felsőváros. Visi Tibor ezredes az ÖHP parancsnoki irodavezetője kérdésünkre elmondta, hogy a Szolnoki Helikopterbázis pilótái szereztek jogosultságot éjszakai repülésre a Kiskút útja mellett, a kerítésen belül található leszállópályára.
A M24-es helikpterekkel végrehajtott gyakorlat azért volt szükséges, hogy bármilyen vészhelyzetben használható legyen a fehérvári helikopter leszálló a pilóták számára. Mint mondta éjszakai repülést csak sötétben tudnak gyakorolni a pilóták: az utolsó gép 21.20-kor hagyta el a város légterét.
A M24-es helikpterekkel végrehajtott gyakorlat azért volt szükséges, hogy bármilyen vészhelyzetben használható legyen a fehérvári helikopter leszálló a pilóták számára. Mint mondta éjszakai repülést csak sötétben tudnak gyakorolni a pilóták: az utolsó gép 21.20-kor hagyta el a város légterét.

A képet szerda este küldte el szerkesztőségünkbe egy olvasónk. Mint levelében írta digitális fényképezőgépével este kilenc után ISO25000-re állította a fényérzékenységet.