EHF Kupa - háromgólos előnnyel győzte le az Alcoa FKC az Izmir csapatát

Egygólos félidei vezetés után 29-26-ra győzte le az Alcoa FKC az Izmir BSB csapatát az EHF-kupában. A párharc első mérkőzését végig szoros küzdelem jellemezte. Hiába alakítottak ki többször is három-négygólos előnyt a hazaiak, a törökök a tizenegy gólt szerző Serpil Iskenderoglu vezetésével újra és újra felzárkóztak. Így a fehérváriakra nagyon nehéz hatvan perc vár majd Izmirben.
2009.10.05. 12:44 |
Egygólos félidei vezetés után 29-26-ra győzte le az Alcoa FKC az Izmir BSB csapatát az EHF-kupában. A párharc első mérkőzését végig szoros küzdelem jellemezte; hiába alakítottak ki többször is három-négygólos előnyt a hazaiak, a törökök a tizenegy gólt szerző Serpil Iskenderoglu vezetésével újra és újra felzárkóztak. Így a fehérváriakra nagyon nehéz hatvan perc vár Izmirben.

EHF-kupa, 2. forduló, első mérkőzés:
Alcoa FKC – Izmir BSB SK 29-26 (13-12)
Köfém Sportcsarnok, 600 néző
Vezette: Sirbu, Suponicov (MDA)

FKC: Szikora, Pastrovics (kapusok), Bernataviciute 5 (1), Tilinger 5 (1), Trishchuk 5, Vincze 5, Kovács 4, Azari 2, Horváth 2, Rádl 1 Becséri K., Bízik. Vezetőedző: Sótonyi László.

Izmir: Imamoglu, Tinkaoglu (kapusok), Iskenderoglu 11 (2), Nahcivanli 4, Özcan 4, Pekmutlu 2, Sahin 2, Atalar 1, Deveci 1, Günay 1, Yesilbayir, Yörükler. Vezetőedző: Hikmet Vurgun.

Hétméteresek: 2/4 (Trishchuk és Bernataviciute hagyott ki egyet-egyet); 2/3 (Iskenderoglu hagyta ki)
Kiállítások: 8 perc; 10 perc
Piros lap: Sahin (35. perc)

Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 5-4, 15. perc: 8-6, 20. perc: 10-7, 25. perc: 10-7; 35. perc: 15-14, 40. perc: 17-14, 45. perc: 19-15, 50. perc: 21-20, 55. perc: 25-24.