-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Együttműködés a horgászok és a rendőrök között a rapsicok ellen
Együttműködési megállapodást kötött Fejér megye rendőrfőkapitánya és a Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetségének elnöke. Közös céljuk, hogy a megyében található vizeken megóvják a halállományt és együtt lépjenek fel a rapsicok ellen. A Fehérvárcsurgói és Pátkai víztározók, illetve a székesfehérvári Palotavárosi tavak és több kisebb horgásztó környékén közösen fognak járőrözni.
2009.04.15. 05:28 |
Együttműködési megállapodást kötött Fejér megye rendőrfőkapitánya és a Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetségének elnöke. Közös céljuk, hogy a megyében található vizeken megóvják a halállományt és együtt lépjenek fel a rapsicok ellen.

A rendőrség már majdnem egy évtizede jó kapcsolatot ápol a megye horgászaival, ami nem másban nyilvánul meg, mint a HOFESZ kezelésébe tartozó Fehérvárcsurgói és Pátkai víztározók, illetve a székesfehérvári Palotavárosi tavak környékén a bűncselekmények, szabálysértések és a vízi balesetek megelőzése. Szeretnék visszaszorítani a meg nem engedett eszközökkel és módszerekkel történő orvhalászatot is. Közösen fognak járőrözni és a parton kapásra váró horgászok "leadják a drótot" a rendőröknek a rapsicokról és garázdákról.

A megállapodás aláírásakor dr. Simon László a megyei rendőrfőkapitánya a közös megjelenés fontosságáról beszélt. Iván János, a HOFESZ elnöke elmondta, hogy a megállapodás keretet ad a szabálysértések megfékezésére. Kiemelte annak jelentőségét, hogy szervezett formában eredményesebb a közös munka. Megegyeztek abban, hogy a rugalmasabb együttműködés érdekében rendszeresen szerveznek találkozókat.

A rendőrség már majdnem egy évtizede jó kapcsolatot ápol a megye horgászaival, ami nem másban nyilvánul meg, mint a HOFESZ kezelésébe tartozó Fehérvárcsurgói és Pátkai víztározók, illetve a székesfehérvári Palotavárosi tavak környékén a bűncselekmények, szabálysértések és a vízi balesetek megelőzése. Szeretnék visszaszorítani a meg nem engedett eszközökkel és módszerekkel történő orvhalászatot is. Közösen fognak járőrözni és a parton kapásra váró horgászok "leadják a drótot" a rendőröknek a rapsicokról és garázdákról.

A megállapodás aláírásakor dr. Simon László a megyei rendőrfőkapitánya a közös megjelenés fontosságáról beszélt. Iván János, a HOFESZ elnöke elmondta, hogy a megállapodás keretet ad a szabálysértések megfékezésére. Kiemelte annak jelentőségét, hogy szervezett formában eredményesebb a közös munka. Megegyeztek abban, hogy a rugalmasabb együttműködés érdekében rendszeresen szerveznek találkozókat.