-
Nagy szükség van a véradókra!
Kritikus fontosságú a véradás nyáron, a biztonságos betegellátás érdekében. A szabadságolások és utazások miatt kevesebben adnak vért, ugyanakkor éppen ilyenkor nő meg a vérigény a balesetek és a sürgős műtétek miatt. A következő napokban Székesfehérváron, a kórház Területi Vérellátójában és több környékbeli településen is segíthetnek a donorok.
2026.06.27. -
Elmarad a Virágos mezőkön túra
Június 28-án, vasárnap elmarad a népszerű Herbarius-program Csóron az extrém hőség miatt. Az esetleges pótlásról később tájékoztatják a természetbarátokat.
2026.06.27. -
Zöld Szombat Fehérváron
Június 27-én, szombaton 10 órától a Zöld Szombat keretében a Fehérvári Zöld Közösség izgalmas előadásokkal várja az érdeklődőket a VMK Budai Úti Tagkönyvtárában. A délelőtt folyamán a közösségi kertekről és az otthoni önfenntartásról kaphatnak hasznos tippeket a résztvevők. Mindenkit szeretettel várnak az előadásokra!
2026.06.26. -
Kertmozi Öreghegyen
Folytatódik a nyár egyik legnépszerűbb programsorozata, a Kertmozi Székesfehérváron. Június 26-án és 27-én, pénteken és szombaton az Öreghegyen lesznek a szabadtéri filmvetítések. Két parádés vígjátékkal várják a közönséget.
2026.06.25.
Együtt az egészségért - mellrák elleni séta a Belvárosban
A mellrák elleni séta minden évben fontos üzenetet hordoz, hiszen a szűrések látogatásával és a megfelelő önvizsgálattal időben diagnosztizálható a betegség.
A jó ügy a szombat reggeli borús, esős időjárás ellenére is sokakat megmozgatott. A város sportcsapatai, köztük az Alba Fehérvár KC kézilabdázói, a MOL Fehérvár FC női focistái, a Hydro Fehérvár AV19 hokisai és a Fehérvár Enthroners amerikaifocistái mellett a város civil szervezetei is képviseltették magukat. A Kézenfogva Klub az Országalma mellett önvizsgálati és lelki tanácsokat adott, valamint lehetőség volt feliratkozni a mellrák elleni szűrésekre.
Závodszky Noémi színművész, aki a korábbi években is rendszeresen részt vett a mellrák elleni sétán, a lélek fontosságáról beszélt. Felidézte egy személyes történetét, miszerint egy szűrővizsgálaton érdekes megfigyeléssel szembesítették: a mellrákkal diagnosztizált nőket a betegség előtt sok esetben lelki trauma érte. A színművész felhívta a figyelmet arra, hogy egészségünk megőrzése mellett fontos, hogy a lelkünket is rendbe rakjuk!
Nagyon örülök, hogy ilyen sokan eljöttek felhívni a figyelmet a megelőzés fontosságára – kezdte köszöntőjét Dr. Krisztián Erika megyei tisztifőorvos. Sajnálatos adatot is közölt, miszerint 100 meghívott hölgyből mindössze 38 megy el a szűrővizsgálatokra. Ahogy a főorvos fogalmazott: a szűrővizsgálatok az esélyt jelentik, hiszen az időben felfedezett emlőrák gyógyítható!
Dr. Szántó István, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Onkológiai Osztályának osztályvezető főorvosa a megelőzés fontossága mellett az egészséges életre való törekvést, egymás támogatását, valamint a közösség erejét emelte ki. Elmondta, hogy a betegek többsége általában nem önmagáért, hanem az őt támogató közösségért, családért harcolja végig a gyógyulás folyamatát, éppen ezért fontos az az összefogás, amit a mellrák elleni séta is jelent.