-
Kiss József emléktábla
Az Alba Regia Állami Építőipari Vállalat egykori vezérigazgatója, Kiss József munkássága és életműve előtt tiszteleg az az emléktábla, amelyet március 27-én 15.00 órakor avatnak fel az ARÉV egykori székházának falán.
2026.03.25. -
Elhunyt Dienesné Fluck Györgyi
Fájó veszteség érte közösségünket, elhunyt dr. Dienesné Fluck Györgyi, a 14. számú választókerület korábbi önkormányzati képviselője. 2006-tól tizennyolc éven át szolgálta a több városrészt magában foglaló körzet lakóit, emellett pedig fáradhatatlanul dolgozott a szociális és idősügyi területeken. 2024-ben átadta a stafétát, szeretett városa ügyeit azonban továbbra is figyelemmel kísérte.
2026.03.24. -
Magyar-lengyel barátság napja
Idén is megemlékeztek a lengyel-magyar barátság napjáról Székesfehérváron. A program koszorúzással kezdődött a Katyń Emlékkeresztnél, majd a Szent István Király Múzeum Rendházában szerveztek ünnepséget.
2026.03.24. -
Lengyel-magyar barátság
A lengyel-magyar barátság napja alkalmából Székesfehérvár testvérvárosából oktatással foglalkozó szakemberek érkeztek a Vörösmarty Mihály Általános Iskolába. A delegáció a hazai oktatási rendszerrel ismerkedett meg.
2026.03.24.
Egységes mobilparkolási rendszer Fehérváron is
A három mobil- szolgáltatón keresztül továbbra is elérhető lesz a népszerű, mobilegyenleg terhére történő, SMS- és telefonhívás alapú, úgynevezett ad hoc mobilparkolás, azonban a három mobilszolgáltató közös behívószáma 810-ről 763-ra változik. Székesfehérváron hétfőn üzemzárás után mind a 63 parkoló automatán kicserélik a Városgondnokság parkolási csoportjának munkatársai a telefonszámokat. Az eddigi 75 forintos tranzakciós díj helyett 50 forintra csökken a mobil parkolás díja.
2014.06.30. 14:13 |
A három mobilszolgáltatón keresztül továbbra is elérhető lesz a népszerű, mobilegyenleg terhére történő, SMS- és telefonhívás alapú, úgynevezett ad hoc mobilparkolás, azonban a három mobilszolgáltató közös behívószáma 810-ről 763-ra változik. Székesfehérváron hétfőn üzemzárás után mind a 63 parkoló automatán kicserélik a Városgondnokság parkolási csoportjának munkatársai a telefonszámokat. Az eddigi 75 forintos tranzakciós díj helyett 50 forintra csökken a mobil parkolás díja.
Márkus Tibor Székesfehérvár Városgondnoksága Parkolási Csoportjának vezetője elmondta, hogy felkészültek a változásra és a parkolási rendszer zökkenőmentes átállítására. Felhívta arra is a figyelmet, hogy az okostelefonokra ingyenesen letölthető parkoló alkalmazás is letölthető, melyet a Nemzeti Mobilfizetési Zrt fejlesztett.
Július 1-től az a mobilparkoló autós, aki a 810-es számon kívánja elindítani parkolását, SMS-t kap, amelyben értesül róla, hogy ezen a számon mobilparkolási szolgáltatás nem elérhető, valamint arról, hogy ad-hoc mobilparkolását a 06 20/30/70 763 XXXX (változatlan parkolási zóna szám, ami Székesfehérváron 8011, 8012 és 8013) számon indíthatja el.

A változás csak az önkormányzati közterületi mobilparkolás esetén érvényes, magánterületeken, bevásárlóközpontok parkolóiban, illetve egyéb létesítmények parkolóiban a mobilparkolási rend nem változik.