Egységes Alba aratott magabiztos győzelmet a Debrecen otthonában

Az oroszlányi vereség után a bajnokságban nagy terveket szövögető Debrecen ellen játszott idegenben az Alba Fehérvár. Bár ismét voltak hiányzói, végig kontrollálta a meccset, és jó védekezésére alapozva simán nyert a fehérvári kosárcsapat. Vojvoda Dávid huszonkét ponttal volt a mezőny legeredményesebbje.
2020.12.05. 18:49 |

Ezúttal a Turner, Csorvási, Markovics trió hiányzott az Albából, vagyis első számú irányítójára sem számíthatott Foray Gábor. Visszatért viszont Vojvoda Dávid, aki második meccsét játszotta a szezonban. A Debrecenben is voltak fontos hiányzók, például a legponterősebb légiós, Moody, távollétében pedig gondban volt támadásban a DEAC. Az Alba kezdőjátékosai egymás után találtak be, Curry tripláinak különösen fontos szerepe volt benne, hogy nyolccal is vezettek a fehérváriak az első negyedben. A védekezés is hatékony volt, nm esett sok kosár, a második negyed elején így is feljöttek két pontra a Hines vezette hazaiak. Egy 9-0-s futással lépett meg ismét az Alba, magabiztos volt a vezetés szünetben.

A harmadik negyedben is tartotta, sőt növelte előnyét a Fehérvár, Ahmad közelije után a játékrész felénél 48-32 volt az állás. Hines és Drenovac kozmetikázta ezt valamelyest, de Vojvoda is belelendült, így megnyugtató előnnyel várhatta a negyedik negyedet csapata. Abban pedig villámrajtot vett az Alba, Lukács és Vojvoda kosaraival 7-0-lal nyitott, ez pedig szinte eldöntötte a meccset. A tavaly még Fehérváron játszó Guyton és Molnár ugyan betalálta hazaiaknál, de tíz alá egyszer sem csökkent a különbség. A négy negyedből hármat megnyert a Forray-csapat, mindegyik kezdője elérte legalább a tíz pontot. A fiatal Lukács Norbert felnőtt az „öregekhez”, 10 pontja és 6 lepattanója mutatja, bátran lehet rá építeni.

Kevés pontot kapva aratott biztos győzelmet az Alba Fehérvár, ezzel 3-1- a mérlege a bajnokságban. Legközelebb jövő szerdán, hazai pályán a Kecskemét ellen játszanak Vojvoda Dávidék.

DEAC - Alba Fehérvár 64-76 (14-19, 11-17, 20-19, 19-21)

Alba: Vojvoda 22/ 6, Curry 11/9, Lukács N. 10/ 6, Davis 14/6, Ahmad 14. Csere: Omenaka 2, Balsay 3/3, Takács Mi., Takács Ma.