Egyre biztatóbb fehérvári játék

Szoros meccset játszott a Fehérvár KC a bajnoki ezüstérmes Ferencvárossal hazai pályán, a szezon negyedik felkészülési meccsén. Pål Oldrup Jensen csapata megszorongatta BL-szereplő riválisát, többször vezetett is ellen, végül azonban 29-24-es vereséget szenvedett.
2013.08.06. 20:35 |

Pontosan egy héttel ezelőtt találkozott egymással a Népligetben az FTC-Rail Cargo Hungária és a Fehérvár KC, akkor a fővárosiak nyertek, simán 28-14-re. Az FKC most a Köfémben fogadta a Fradit és nem bizonyult udvariad házigazdának, Tilingerék alaposan megnehezítették a zöld-fehérek dolgát. A Jensen-csapat többször vezetett is az első félidő folyamán, mely ennek ellenére 16-14-es ferencvárosi előnnyel ért véget.

A második félidő derekáig ott loholtak a hazaiak a kétszeres KEK-győztes nyakán, aztán a 44-ik pertől tíz perces fehérvári gólcsendet követően, - amihez nagyban hozzájárult az immár az FTC-t erősítő Szikora Melinda védései is – eldőlt a meccs. Végül öt góllal, 29-24 arányban maradt alul az egyre biztatóbb játékot produkáló Fehérvár KC a Ferencvárossal szemben.

Fehérvár KC – Ferencváros 24-29 (14-16)

A Fehérvár KC gólszerzői: Herr 6, Azari 4, Siti E. 4, Tilinger 3, Mayer 2, Hajduch 1, Emberovics 1, Horváth B. 1, Vaszari 1, Kuhinkó 1.